AnasayfaMobil Cihazlar › Yeni Bir İşletim Sistemi

Yeni Bir İşletim Sistemi

Gün geçmiyor ki akıllı telefon dünyasında bir yenilik olmasın. Sürekli rekabet halindeki firmalar, diğerlerini alt edebilmek amacı ile teknolojinin nimetlerinden oldukça faydalanmanın peşinde. Sektörde büyük bir rant olgusunun olduğu da bilinen bir gerçek. Bu bağlamda internet tarayıcısı Firefox ile tanıdığımız büyük yazılık şirketlerinden Mozilla da atağa geçti.

Mozilla firması, Barcelona’ da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde yaptığı duyuru ile yazın mobil işletim sistemi sektörüne adım atacağını açıklamıştı. Bu bağlamda çeşitli telefon firmaları ile görüşen şirket, bazılarından aldığı olumlu yanıt ile gülerken, bazılarından aldığı olumsuz cevap ile hayal kırıklığına uğradı. Örneğin Firefox OS için LG ve ZTE gibi cep telefonu üreticilerinden destek aldığını açıklayan firma, Samsung’ dan gelen olumsuz yanıt ile bir adım geriden girmiş oldu rekabete. Çünkü Samsung firmasının akıllı telefon piyasasının öncülerinden biri olduğu hepimizin malumu. Zaten Google’ ın Android işletim sistemi ile büyük başarı yakalayan Samsung’ dan gelen bu karar şaşırtıcı nitelikte değil.Yine Sony markasının yükselişte olan Xperia modeli için, Firefox’ a yeşil ışık yakıldığı gelen bilgiler arasında.

Mozilla, Firefox OS’ nin başarılı olabilmesi için elinden geleni yaptığını belirterek, 18 cep telefonu operatörü ve dört telefon üreticisi ile birlikte çalıştığını açıkladı. LG, Alcatel, Huawei, ZTE ve son olarak Sony ile birlikte beş şirkette yerini garantiledi Mozilla.

firefox işletim sistemi

firefox işletim sistemi

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. pek tutacağını samıyorum

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>