AnasayfaNedir? › 4.5G Nedir

4.5G Nedir

4.5G Nedir?

Akıllı telefonlar hayatımıza ilk önce 3G kavramını soktu şimdi ise yakın zamandır ülke gündemin de olan 4.5G kavramını. Herkesin kafasın da bulunan bir soru olan 4.5G nedir? Diğer bir adıyla IMT-Advandec. 4.5G frekans aralığını 183 MHz’den 573 MHz’ye çıkarak daha hızlı internet sunar.4.5G sayesin de mobil internette yaptığınız işlemleri daha hızlı yapacak bekleme süresini minumum düzeye indirebilirsiniz. Veri trafiği sıkışıklığını neredeyse sıfıra indiren 4.5G en basit olarak izlediğiniz bir videoyu kesintisiz olarak açmanızı sağlayacak. Bu da internet ortamından iş yapan firmalara büyük kolaylık sağladı.  Geçtiğimiz aylar da kullanılmaya başlanan 4.5G maalesef her akıllı telefon kullanıcı tarafından kullanılmıyor çünkü her akıllı telefon 4.5G’yi desteklememektedir. Bu da çoğu kişiyi hüsrana uğratmıştır. 3G den ortalama olarak %70 gibi daha hızlı olan 4.5G herkesi sevindirdi. 4.5G sayesin de telefonunuzun çekim kapasitesi de arttı. Artık istediğiniz yer de gerek metroda gerek tünelde gerekse bodrum katın da dahi telefonunuzun rahatça çekecek.

4.5G nedir

4.5G nedir

4.5G TEKNOLOJİSİNİ HANGİ OPERATÖRLER KULLANIYOR

Tabii4.5G projesi çok başarılı olsa da üç büyük operatör şirketini de karşı karşıya getirdi. Yapılan ihalede frekans aralıkları satışa sunuldu. Kırsal kesimde ki Vodofone kullanıcıları avantajlı durum da iken şehir merkezlerinde ki kullanıcılarının da Turkcell yüzünü güldürdü. Maalesef Türk Telekom şirketi bu iki şirketin gerisinde kaldı. Ayrıca 4.5G şirketi 2020 yılın da kullanıma girecek olan 5G siteminin de temeli olduğundan rekabeti daha da kızıştırdı.

4.5G

4.5G

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Bildiğimiz En Hızlı internettir Daha Ne Olacak 🙂 4.5 g süper hızlı internet demek 🙂

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>