AnasayfaFinansBanka Kredi Masrafları › Bankaların Kredi Dosya Masrafları

Bankaların Kredi Dosya Masrafları

Bankalarla kredi çekme konusunda ilişki içerisinde olan herkesin bildiği bir kavram da dosya masraftır. Anlamsız ve haksız yere banka tarafından talep edilen ve verilmemesi durumda kredi vermeyen bankalar bulunmaktadır.

Bankaların Kredi Dosya Masrafları

Bankaların Kredi Dosya Masrafları

Dosya masrafı neden alınır?

 Birçoğu bu durumun farkında olacak ki dosya masrafsız gibi reklamlar yaparak kredileri daha cazip hale getirmektedir. Bankaların Kredi Dosya Masrafları hepsi kendi sistemlerine göre hesaplamaktadır. Böylece hepsi farklı miktarlar almaktadır. Bazıları ise sizden direk bir dosya masrafı ücreti talep etmeyip kredi ödeme ücreti üzerinde eklemekte veya o yüzdeyi direk olarak kredi faizi üzerine eklemektedir. Bu durum farkında olmasak bile bütün kredilerde bir dosya masrafı alınmaktadır. Tüketici koruma yasaları ile bu durum engellenmeye çalışılmakta ve belli girişimler ile son on yıl içerisinde çekilen kredilerin dosya masrafları geri talep edilebilmektedir.

Bankalar Dosya Masraflarını Nasıl Belirler?

Banka markasına göre değişen bir grafiktir bu asıl olarak en temel şekli ile nakit olarak temin edilebilen dosya masrafı öderken hesap belgesi almayı unutmayın ve daha sonra geri talep işlemi sırasında bu hesap belgesi ile belgeleme şansınız artacak ve daha kolay geri alacaksınız. Bankaların bazıları direk olarak kredi faiz tutarına bu değeri eklerken bazı banka firmaları ise bu durumdan da öte siz farkına varmadan bankaya yapacağınız vadeli ödeme sırasında aylık ödemelerinize eklemektedir. Bankaların Kredi Dosya Masrafları direk olarak hangi bankadan kredi çektiğini ile alakalıdır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>