Anasayfainternet › Blog Yazarak Para Kazanma

Blog Yazarak Para Kazanma

Evet  arkadaşlar, size bir kaç gün önce yazdığım internetten para kazanma isimli makalenin biraz daha detayları ile karşınızdayım. Herkesin  son zamanlardaki   hayali  olan  Blog Yazarak  kazanma  durumunu   sizler  için açalım istedik.  Bu  hayal  insanların   İnternet  üzerinden  rahatça  para kazanmalarına  yönelik  bir    eylem.   Blogger  markasının  Google   ortak   girişimi  olan   Blog adresleri,   tamamen   ücretsiz  olarak  alınan  bir  hesap.   İnsanlar   ücretsiz  olduğu  ve  para   getirmeyeceğini  düşünebilir.  Evet!   Aslında   bu   düşüncelerinde  insanlar  haklı sayılabilir.   Ücretsiz  olmasından  dolayı   belki   o  kadar   da   para  getirmez.   Ama   Adsense   denilen  kazanç  sistemi,  İnternet  üzerinden  kazanmak   isteyenler   için    büyük   bir    kazanç kapısı.    İlk  olarak  işe    Blog  sayfası   açarak  başlayın.    Bunun   için   güzel  bir  ad  ve   yeni   bir   görüş  belirten   marka adı  bulmak gerekir. Elbette  adınıza   göre de  sayfa  açabilirsiniz.   Ama  bunu yaparken   çok kararlı olun.  Düşüncelerinizi  insanlara  nasıl yansıtacaksınız  bunu   çok  iyi  hesap  edin.Güncel Blog

Blog  adresi  açmak  için   Blogger  Ana  Sayfasını   ziyaret edin.  Oradan   zaten  kolayca   yönlenecek ve   en  hızlı  şekilde  ulaşacaksınız.    Moda,  teknoloji,  sağlık,  çocuk,   araba…  binlerce  konuda   blog  yazılabilir.  Ama  burada  önemli  olan   insanların   Google  üzerinde ne  aradıkları,  son zamanlarda    Ülke  de   ne  oluyor ,  insanlar  merak ettikleri  konulara  Google   üzerinden  nasıl   ulaşmış  gibi   düşünceleri ele  alarak   yazılar  yazın. Aksi  halde yazdıklarınızı  bir   çöp  olarak   düşünün.    Boş yazı  yazmak  sadece  Blog   doldurmak  ve   boş  vakit   demektir.  Bu  nedenle   vaktinizi asla  ama   asla   boşa harcamayın.    Google  kaynaklı olarak   insanlara   yazılarınızın   ulaşması  için  kesinlikle    özgün olması gerekir.

 

Özgün Makale  Şart

 

Eğer   yazdıklarınız    Özgün  olmazsa   Google    üzerinde   ilk  sıralara çıkamazsınız.  Size  tavsiyemiz   kesinlikle  kendi   fikirlerinizden   yola  çıkarak  makale  yazın .  başkalarının  düşüncelerini  kopyala –  yapıştır   yaparsanız,   zaten  başkalarının   düşünceleri  olur.  Bu  nedenle   de   çöp durumundan  öteye   geçemez.   İnsanların  arayacakları,  merak  edilen  ve  merak edilenleri  de sizin   yazdıklarınızdan    cevap   bulacakları   ince  düşüncelerle   makale yazın .  bu  işe   kesinlikle    para kazanmak  ve  insanların   sizin   yazdıklarınızı   okumalarınızı    isterseniz,    özgünlükten  şaşmayın. Eğer hazır makale satın alıyorsanız Özgün Makale Kontrolü başlıklı yazımızdan makalenizi test ettirebilirsiniz

 

Google  Araştırma  Sonuçlarına  Dayanın

 

Gün içerisinde  insanlar   neler aramış,  neleri  merak etmiş  ve  gündeme dair  en   çok   konuşulan konular neler.  İşte  bunları  hesaba  katarak  araştırma  yapın  ve kaleme  alın.  Emin olun   3  gün  sonra  insanlar  sizin   blog   adresinize   yönlenecek.  Google  arama sonuçlarında  öne  çıkacaksınız.   Günlük  yazı  yazmaya   özen gösterin.   Örneğin  gazete  de  gördüğünüz  önemli  ve  merak uyandıran  bir haberi   kendi   düşüncelerinizle  beraber  yayınlayın.  Bunu yaptığınız zaman   Hit sayınız artar

 

Adsense  Almak  Şart

 

               Sadece  yazarak  kuru  kuruya  da   bir  kazanç  elde  edilemez.  Kazancın olması  için “    Reklam”    kodunun  olması şart. Bunu  da ancak    Adsense   yoluyla  yaparsınız.    Adsense  Google  ortak  iş birliği  altında  siteniz  için    Reklam  kodu  verir.  Siz  bu kodları   sayfanıza   yerleştirirsiniz  ve   bu sayede    Para kazanırsınız.  Ne  kadar  çok  HİT  o kadar Adsense  kazancı.  Bunu yapmanız  içinde  dediğimiz  gibi   özgünlüğü  elden asla ama asla  bırakmayın.  Özgün olduğunuz  zaman  insanlara    daha   çok yaklaşırsınız.  İnsanlara  yaklaşmak  içinde   onların   merak ettiklerini  araştırın  ve   Blog adresinizden   yayınlayın.

 

 

Bunların  hepsini  yaptım ama  hala   para kazanamıyorum diyenler.   İnternet  üzerinden   size  Reklam  verecek  Siteler  arayın.  “Satış  Ortaklığı”  yaparak da para kazanabilirsiniz.  Yani   Ürün  satan  bir site  size  reklamlarını verir.    Sizin   adresinize gelen  üyeler  de  bu reklamlara tıklar ve  siz  para kazanırsınız.   Yani  satış  ortağı  olmuş olursunuz.  Yada size  verilen  kodlardan   yola  çıkarak  bir  ürünü alan  kişiden,  satılan  ürünün  fiyatından düşülerek size  para verilir.  Bu  şekilde de   çok  güzel  kazançlar elde  edersiniz.  Yani  her şey sizin  elinizde.  Eğer  araştırma  yapar ve İnternet  üzerinden  nasıl kazanacağınıza   dair   bilgileri   bulursanız,   özgünlükle   beraber    çok  daha  fazla  kazançlar elde edebilirsiniz.

blog-yazarak-para-kazanmak

 

Özgünlük konusunda  kendinize  güveniyorsanız,  insanların  merak ettikleri   konular  üzerine   yoğunlaşın.  Yada   tek  bir  konu  üzerine  de  yoğunluk  gösterebilirsin.   Her zaman aranan,  yada   sürekli  insanların  hakkında   merak ederek  aradıkları  konular  üzerinde  yazarak,  her türlü  bilgi içerikli  makaleler  yazabilirsin.   Bunu   yaptığınız  zaman emin  olun  ki  insanlar   daha   çok  arayacak  ve   bu aramalarında  size  kazanacaksınız.  Ama  öncelikle  Adsense ve   Adsense  olmuyorsa  başka reklam  kaynakları   bulun. Düşünceleriniz  ve  yazdıklarınız  elbette önemli.  Ama   daha  önemlisi  size  kazanç  kapısı  olan   reklamlar.  Reklam  almayı  başarmak  kazanmak  için   ilk   adımı    atmak demektir.        Sosyal  medya  üzerinden  yada  forumlardan   insanların  reklamlarını  almanız size  büyük avantaj sağlar.  Önemli markaların da reklamlarını alabilir ve  bu sayede  çok  ciddi kazançlar  elde edebilirsin. Ama   ilk olarak  doğru  bildiğin   düşünceleri  yansıt.  Hemen  para kazanmaya başlayamazsın.  İlk olarak dürüst  bir şekilde  düşüncelerini  beyaz edersen,    çok sağlam  kaynakların olur.

 

İnsanların seni    fark etmelerini  sağlamak   buradaki   temel  araç.  Bunu  yaparsan  zaten   ilk olarak sen kazanırsın.  Eğer     insanlar  tarafından   merak    uyandıran  konular   yönelir  ve     fikirlerini  özgünlük  içerisinde,   tamamen  kaliteyle   birleştirsen ,  bu  yolda sen kazanırsın.     Forumlarda  kendi  reklamını  da yapmalısın.  Ama  bunu  yaparken asla  sık  bir    şekilde  yapma.   Google  bunu da sevmez.   Çünkü    özgün olarak  bir işe  girdiğin  için,    senin yazdıklarına Google  kendi aramaları  sonucunda  ulaşmalarını ister.  Bunu  yaptığın  ve başardığın zaman da  kazanan sen olursun.  özellikle  ama  özellikle  bu duruma  dikkat  etmen lazım.  İnsanlara    düşüncelerini geçir  ama   çok sık   bir şekilde  kendini  belli  eden     durumlardan  da  kesinlikle    kaçın.     En  ciddi  okur   kitlesine  ulaşmak  ve    yaptıklarından  doğru  bir şekilde  para  kazanmak  için  ilk olarak işe   düşüncelerini  savunmak  ve   bunu   doğru   bir   şekilde    okuyucuya   geçirmekten  geçer .   bunu başarabildiğin  zaman  emin  ol  ki  ilk kazanan  sen  olacaksın.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

6 Yorum.[Yorum yazın]

 1. Yılmaz Ar

  Eklemek isterim ki blog yazarak para kazanmak eskisi kadar hiç kolay değil.. eskiden rekabet az olduğu için konular hakkında aptal aptal yorumlar yapsan bile okunuyordu reklamlara tıklanıyordu reklam alınıyordu.. şimdi çeşit fazla ve insanlarda farkındalık başladı..

  • Yılmaz bey sabırlı çalışmayla ve süreklilikle bazı şeyler geç olsada başarılıyor mutlaka.. tabi bunun yanında birazda internet ve webmasterlikle alakalı bilgili olmak şart..

 2. kendi hazırladıgım tariflerimi kendi anlatımımla yazdıgım hald içerik nedeniyle adsense alamıyorum birturlu ne yapmalıyım.

  • sitenizde ufak bir inceleme yaptıktan sonrasitenizdeki içeriğin tamamen özgün olduğunu kabul ederek.. tamamen adsense alamayış sebebinizin temanızla alakalı olduğunu düşünüyorum.. bahadirhangucnar@hotmail.com adresine facebook profil adresinizi yada telefon numaranızı gönderirseniz size konu ile alakalı yardımcı olabilirim.

 3. Blog yazarak para kazanmak için bolca sabır sabır yaa sabır şarkısını dinlemek lazım 🙂 tamam kötü bir espiriydi. bir çoğunuz gülmediniz o zaman biraz ciddileşelim.. blog yazarak para kazanmak için güncel konuları takip edip en erken bir şekilde herkezden önce özgün olarak yazmaya çalışın.

  • Tek kelime ile en zevklisi bu olsa gerek 🙂 ama internetten blog yazarak para kazanmak için baya bir çalışma ve sabır istiyor:)

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>