AnasayfaTurizm › Eğlenceyi Sevenler Marmaris'te

Eğlenceyi Sevenler Marmaris'te

 

     Ege’nin vazgeçilmez tatil yörelerinden olan Marmaris, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Batısında Reşadiye Yarımadası, kuzeyinde Ula ilçesi, doğusunda Balan Dağı, güneyinde ise Akdeniz ile çevrilidir.  Yeşilliğin ve çam ormanlarının denizle bütünleştiği bir coğrafi konumda yer alan Marmaris özellikle yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eşi benzeri olmayan muhteşem koylarıyla, sahilleriyle  ve dört tarafını çevreleyen Milli Parkı’yla Marmaris mükemmel bir tatil cennetidir. Marmaris berrak denizi ve mavi bayraklarıyla donatılmış plajları ile harika bir yüzme keyfi yaşatmaktadır.

marmaris2

     Konumu sebebi ile de tercih edilen Marmaris, hava ulaşımının yapıldığı Dalaman Havaalanı’na sadece 1 saat uzaklıktadır. Gün içerisinde katılacağınız turlar ile bölgedeki gezilebilecek yerleri görmeniz mümkündür. Akşam saatlerinde de eğlenceye ve tatilinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Marmaris’te hav çok nemli olup kış aylarında da denize görmek mümkündür. Türkiye’de Rize ilinden sonra en çok yağış alan bölge olan Marmaris’te yıllık yağış miktarı 1200 mm’nin üzerindedir. Marmaris bünyesinde bolca Antik Kent barındırmaktadır. Bunlardan bazıları: Beldibi, Hisarönü, Turunç, Bayırköy, Bozburun, Söğütköy ve Taşlıca’dır. Marmaris’in tarih öncesinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olması tercih sebeplerinden bir tanesidir.

marmaris3

Eğlence olanakları ile de ilgi çeken Marmaris’te gezinirken bir çok ünlü insanlara rastlamak mümkündür. Doğası gereği bir çok aktiviteye olanak sağlayan Marmaris’te yamaç paraşütü, sörf, su  kayağı, rüzgar sörfü gibi sporları yapmak da mümkündür. Konaklama çeşidi ile de dikkat çeken Marmaris’te 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar, kiralık yazlıkları ile konaklama yapmak mümkündür.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.