AnasayfaFacebook › Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

facebook-hesab-silme

 

 

Sizlere daha önce Facebook arama gemişi görme, Facebook arama geçmişi silme‘den bahsetmiştik. Bu gün ise hesap silmeden nasıl olur anlatacağım.

Bazen insanlar sosyal medyadan sıkılabiliyor. Bunun kanıtı olarak son zamanlara Google arama trentlerini inceliyorum da, Facebook hesap silme, Facebookta hesap kapatma, Facebook kalıcı silme, aramalarının çok olduğunu görüyorum. Bende bu konuda sizlere yardımcı olmak amacı ile sizin için Facebook kalıcı hesap silme yöntemini detaylı bir şekilde anlatmaya karar verdim.

Tabi Facebook hesap kapama dan önce bilmeniz gereken bir kaç şey var. Facebook hesap silmeden önce uygulama ayarlarınıza girip uygulamalarınızı silmeniz gerekmekte. Uygulamaları ilk etapta silerseniz hiç açılmamak üzere hesabınız kapatılıyor. Aşağıda size vermiş olduğum linki tıklayarak Facebook sayfanızın uygulama yöneticisine gidebilirsiniz.

Facebook uygulama ayarları için tıklayınız..

Tabi unutmadan söylememiz gereken bir şeyde, eğer kapatılan hesaba bağlı sayfalar ve gruplar varsa ve bu sayfa veya grupların sizden başka yöneticileri yoksa bu sayfa ve gruplarda kapanıyor. Bu hususa dikkat edelim.

Gelelim uygulamaları nasıl kaldıracağımıza, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi kaldıracağımız uygulamanın üstüne gelince düzenle(kalem şeklindeki işaret) ve siyah kutucuk içinde olan kaldır yani “x” butonu çıkıyor. Biz hesabımızı kalıcı olarak silebilmemiz için bütün uygulamaları kaldırmak durumundayız.

facebook-hesabini-kalici-olarak-silme

 

Evet arkadaşlar uygulamalarımız hepsini sildikten sonra gelelim Facebook hesabını kalıcı olarak silmeye. Size aşağıda verdiğim linkten Facebook hesap kapama sayfasına gidebilrisiniz.

Facebook hesabınızı kapama sayfasına gitmek için tıklayınız..

Şimdi sizin önünüze aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Oradan hesabımı sil butonuna tıklarsanız son bir güvenlik önleminden sonra hesabınız kalıcı olarak silinecek ve bilgileriniz geri dönüşsüz bir şekilde silinecek.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim

 

Aşağıdaki görselde olduğu gibi son bir güvenlik önlemi olarak Facebook‘un resimdeki verdiği yazıyı doğru girerseniz Facebook hesabınız tamamen silinecek.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim-resimli-anlatim

Ek olarak söylenmesi gereken şey Facebook hesab silme işleminden sonra 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamalısınız.

Umarım size yardımcı olabilmişimdir şimdilik hoşçakalın..

Facebook Sahte hesabınız varsa şikayet ederek kapatabilirsiniz.. İlgili makale için aşağıdaki yazıya tıklayınız..

Facebook Sahte Hesap Nasıl Kapatılır

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] Facebook hesap kapama, Facebook hesap silme nasıl yapılır görmek için tıklayınız.. […]

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>