AnasayfaTeknoloji › Nokia 808 Conversation HD Hakkında Bilgi

Nokia 808 Conversation HD Hakkında Bilgi

Nokia 808 Conversation HD Hakkında Bilgi

Gelişen yeni dünya düzenin en temel gelişme kaynağı elbette ki teknoloji ve bilişim alanında yaşanmakta olan hızlı yeni gelişmeler ve yeniliklerdir. Bu denli büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji sayesinde insanların günlük yaşantıları içerisinde büyük yeri olan telefonlar başka bir boyuta erişmiştir. Bu hızlı gelişimin sonucunda insanların telefonları ile mükemmel görüntüler çekebilme olanağına sahip olabilmesi muhtemel olacağı bir gerçekti.

Bu mükemmel ve kusursuz görüntü çekimleri teknoloji sayesinde hem olanak halinde olacak hem de en az kompakt kameraların çektiği kaliteye sahip olabileceklerdi. Gelişen teknolojiye büyük uyum sağlayan Nokia bu alana el atarak farklı bir teknoloji altyapısında bunu başarmıştır. Nokia araştırma ve geliştirme laboratuarı fotoğrafçılığın anı yakalamak olduğu temeli üzerinden çalışmalarını sürdürmüştür.

Kamera teknolojisinin bu gelişme hızı durdurulamaz boyutlara ulaşmıştır. Nokia firmasının bu son modelinde yer alan mükemmel çekim özelliği N73, N95 ve öncü model N8 gibi modellerin geliştirilmesi ile elde edilmiştir. Mükemmel çekim özelliği telefonlarda 7650 ile başlamıştır. Çünkü ilk olarak bu cihaz üzerinde bu özellik kullanılmış daha sonra geliştirilmeye başlanmıştır. Nokia firmasının son modeli olan 808 PureWiew, kameralı telefonların yakınlaştırma yeteneklerini, görüntü kalitesinden ödün vermeden iyileştirmek amacı ile başlanan çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır.

Bu şekilde bir kapasiteyi ortaya çıkarmak için Vario-Sonnar yapısının yerine, uydu görüntüleme sistemlerinde kullanılmakta olan teknoloji kullanılmıştır. Cihaz üzerinde büyük bir boyutlu bir görüntü var ise, iyi bir görüntü kalitesini kaybetmeden detayları yakınlaştırabilmek olanak halindedir. Bu fikir, PureWiew’in çalışma fikrini ortaya çıkarmış olmaktadır. Bu sayede telefon üzerinde 41 mp’lik bir sensor kullanılmıştır. Telefon üzerinde yer alan 41 mega piksellik bir sensor sayesinde kalite bozulmaksızın, anında ve sessizce, görüntüye 3 kat yaklaşabilme olanağı bulunmaktadır.

808 PureWiew sayesinde kamera optik sistemlerinde farklı bir açı elde edilebilmiştir. Kameradan en iyi görüntü kalitesini alabilmek için cihaz üzerinde 300’den fazla parametre kullanılmaktadır. PureWiew modunda, 808 sensorları 4 farklı çözünürlükte görüntü kaydedebilecek bir kapasiteye sahiptir. İşlemci bu katmanları 41 mp’lik bir görüntü oluşturmak için bir araya getirmektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>