AnasayfaTeknoloji › Nokia N1 Tablet

Nokia N1 Tablet

Slush 2014 teknoloji konferansında Nokia’nın tanıttığı Nokia N1 adlı tableti yılların Nokia tecrübesini dikkate alırsak, bizlere sunulan başarılı bir Android tableti. Nokia N1 tablet rakiplerine göre oldukça farklı bir içeriğe sahip.

Nokia’nın diğer cihazlarında kullandığı Microsoft işletim sisteminden farklı olarak, Android işletim sistemiyle sunduğu bu tablet herkesi şaşırtmış gibi duruyor. Hatta çok şaşırttığını söyleyebiliriz.

Tablet “Android” veritabanı da önceden yüklenmiş “Z-Launcher” programı ile yapılandırdı. Uygulamanın temel ilkesi bize gerekli programlara anında ve her an erişim elde etmek. Kullanıcının ekranda herhangi bir karakter yazmakla istenilen programı indirebilirsiniz. Arayüzü çok kalay olan bir program diyebiliriz.

Önümüzdeki haftalarda 249 dolar fiyatla ilk olarak Çin’de satışa sunulacak olan Nokia N1 fiyatı. Çin’den başka hangi ülkelerde satışa çıkacağı bilinmeyi bırakın tahmin bile edilemiyor.

nokia n1 tablet

Nokia N1 Tablet Özellikleri

Nokia’nın N1  tableti  7.9 inç boyutunda 2048x1536px netliğe sahip Corning Gorilla Glass 3 korumalı 4: 3 ekran, 2.3 Ghz hızında 64 Bit Intel Atom Z3580 işlemci, 32 GB dahili depolama, 2 GB RAM gibi özellikleriyle ile ön plana çıkıyor.

Ayrıca Full HD video çekebilen 8 Megapiksel arka, 5 Megapiksel ön kameraların yanında Nokia N1-de, Nokia’nın Z Launcher adlı başlatıcısı, Android 5.0 Lollipop ve başarılı görünen 5300 mAh boyutunda Lityum Polimer batarya var.

Yeni patentli tanıtımında şirket ürünlerinin satış Müdürü Sebastian NYSTROM “Onlar diyorlar” Nokia “öldü, daha olmayacak. Onlar “Nokia” yı gömdüler. Ben ise diyorum ki, onlar büyük bir hata içindeler! “- Dedi.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. burak erdem

    birkaç gün önce sipariş etmiştim indirimde görünce. tam bi fiyat/performans ürünü. aynısından kardeşime de almayı düşünüyoruz.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>