AnasayfaSeo › SEO UYUMLU MAKALE

SEO UYUMLU MAKALE

Seo uyumlu makale daha çok seo alanlarında hizmet veren yazar ya da yazar adayları tarafından kullanılmakta olan bir yandan ziyaretçiler ile uyumlu olurken bir yandan da arama motorları ile uyumlu olarak üretilen yazılardır. Bunlar kaliteli, yalın, akıcı ve bir hayli bilgi dolu olması gerekir. Bu kuralların ışığında yazılan yazıların geneli bu isim ile anılmaktadır. Tabi ki yazılırken dikkat edilmesi gereken belirli kuralları da dikkatleri çekmektedir.

SEO UYUMLU MAKALELERDE OLMASI GEREKEN KURALLAR

Seo uyum ile yazılan makalelerde daha çok başlık, bağlantılar, meta, makale içi başlık  ve içerik gibi kısımları içermesi gerekir. Makaleler yazılmaya başlanmadan önce arama motoru kısımlarında bu konu ile ilgili aratılan en çok kelime ya da kelimelerin hangisinin olduğu bulunmalıdır. Bunlar anahtar kelime olarak belirlenmeli ve bunların çerçevesi içerisinde bağlantılı bir şekilde gidilmelidir. Yazıların içerisinde alt başlık kullanımları bir hayli önemli olmaktadır. Yazılar ile alakaları olarak kullanılan bu alt başlık ve ana başlığın içerisinde anahtar kelimelerin geçmesi yazının kalitesinin artması konusunda önemli bir etken olmaktadır.

Meta kısmı ve içerik kısımları yazıların en önemli ögeleri olmaktadır. Asıl ana düşünceler burada anlatılacak olmasından dolayı kelime tekrarlarından kaçınılarak anlatılmak istenilen düşüncelerin anlatılması sağlanmalıdır. Burada geçmesi gereken anahtar kelimelerin ve kelime sayılarının da doğru orantılı olarak ilerlemesine dikkat edilmesi gerekir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Evet arkadaşlar genel bilgileri verdikten sonra gelelim sizin önemli olan bazı detaylara, Seo uyumlu makale nasıl yazılır?. Sizlere bu seo uyumu için makalenizde uymanız gereken bazı ince kuralları listelemeye çalışacağım.

Arkadaşlar ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey en basit anlatımla imla kuralları. Google imla kurallarına düzgün yazılmış bir yazıya çok önem veriyor. Bunun yanında makaleye açtığınız başlığa dikkat etmeniz gerekiyor. Bu başlığı direk nokta atışı aranma kelimeniz den seçmeye dikkat edin. Sadece ana başlık önemli değil bu ana başlığın yanında alt kelimeleriniz den konu ile alakalı oluşturacağınız en az 2 tane alt başlık açın. Paragraf araların dikkat edin, paragraflarınız ne çok kısa olsun ne çok uzun olmasın. Kişisel kanaatim dört, beş, altı satır uygundur paragraf aralıklarına. Ve şu önemli bir konu, ana başlığın altında ilk 25-30 kelimeniz arasına sıkıştırın anahtar kelimenizi.

Üst paragrafta yazdığım şeyleri basit bir şekilde listelemek gerekirse;

 • Makale başlığınız nokta atışı anahtar kelimeleriniz den seçin
 • Bir makalenin içine en az 2 alt başlık ekleyin.
 • Alt başlıklar mümkün olduğunca anahtar kelimelerden seçilmiş olsun
 • Makalede paragraf aralarınıza dikkat edin.
 • Makaleye konuyla alakalı resimler ekleyin ve bu resimlerinde isimlerini hedef kelimeleriniz den seçin.
 • Makaleniz en az 350-400 kelimeden oluşacak bir makale şeklinde ayarlayın.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

7 Yorum.[Yorum yazın]

 1. seo uyumlu makale’nin önemi çok büyüktür.Artık backlink alayım ilk sıraya çıkayım dönemi bitti.Ne kadar özgün ve seo uyumlu makalen varsa o kadar siten değerli.Makale yazarken h1 h2 h3 etiketlerini de kullanmaya özen gösterin.makale içinde en az 2 alt başlık olsun.Birde bold ve italic taglerini anahtar kelimelerinizde kullanın.

 2. Seo uyumlu makalelerde dikkat edilmesi gerek şeyler h etiketleri. Ayrıca seo makaleleri güncel ve özgün olması gerekiyor

 3. bence seo uyumlu makeleden ziyare doğal olmak en güzel seo 😀

 4. gerçekten artık makalelerimde dikkat edeceğim yazdıklarınıza artık böyle paylaşım yapanlar yok

 5. Seo uyumlu makale yazabilmek güncel kriterlere göre çok önemli bir durum. Seo uyumlu makale ve bunla beraber güncel backlink çalışması bir site için altın değerinde. Yazınız seo uyumlu makale hakkında çok güzel bilgiler içeriyor.

 6. Siteme makale yazarken bu önerilerinizi kullandım ve gerçekten işe yaradı umarım bundan sonrada bu tarz paylaşımlarınız devam eder.

 7. Bu aralar makalede en önemli şey, yazı içinde linkleme. Hem site içi hem de site dışı referans kaynaklara link verme. Wiki gibi referans değeri yüksek yerlere link vermek. Bir de site içi linklemede tüm makaleler birbirlerine bağlanmalı. A makalesi için de B makalesine, B içinde C makalesine, C içinden A ve D makalesine vs gibi.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>