AnasayfaBilgisayar › Sonunda Buda Oldu Android ve Windows 8 Aynı Tabletde

Sonunda Buda Oldu Android ve Windows 8 Aynı Tabletde

Android mobil işletim sisteminin dünya üzerinde tercihlerde ilk sıralara yerleşmesi ve yoğun talep görmesi sonucu artık sanırız bu tür modellere sahip cihazlarla sıklıkla karşılaşmamıza neden olacak. Sonunda hem Windows 8 hem de Androidi çalıştıran tablet üretildi.

Asus' un Transformer All-in-One P1801 ismi ile tanıttığı tablet bilgisayar, Android 4.1 ve Windows 8' i birlikte çalıştırabiliyor. 18.4 inç boyutundaki tablet, Android ve Windows' u birlikte çalıştıran ilk cihaz olması özelliği ile tarih sayfalarında yerini aldı. Bu özelliğinin dışındada bir çok gelişmiş özelliğe sahip olan ürün, aynı zamanda yeni bir türün de ilk örneği.

Transformer All-in-One çift işletim sistemini destekleyebilmesi amacıyla iki ayrı işlemci kullanıyor.Bu işlmecilerden ilki Nvidia Tegra 3 tablet bölümünde yer alıyor. Diğeri ise İntel Core i5 ve i7 kenetlenme bölümünde bulunuyor. İki işletim sistemi arasındaki geçişler çok kolay bir şekilde, dokunmatik ekranın köşe kısmındaki bir tuşla hızlıca yapılabiliyor.

Tabletinizi bir masaüstü bilgisayar olarak kullanmak istediğinizde, kenetlenme bölümüne yerleştirerek kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. 32 Gb EMMC katıhal depolama alanı bulunan tabletin, ayrıca kenetlenme bölümünde 1 terabaytlık bir sabit diskide var.

2.6 kg ağırlığındaki tabletin 1080 p çözünürlüğü ve Led arkadan aydınlatması mevcut. Core i 5 modeline biçilen başlangıç fiyatı ise 1299 dolar. Önümüzdeki günlerde bir ara modelinde tüketiciyle buluşacağı bilgisi Asus tarafından duyuruldu.

Asus Ces 2013' te tüketiciyle tanıştırılan bu ürün hayli ilginç özellikleri ve iki ayrı dünyayı ilk kez birleştiren yapısı ile şimdiden bütün gözleri üzerinde topladı. Benzeri özelliklere sahip akıllı cihazların çok geçmeden mağazaların vitrinlerini dolduracağı düşüncesinin hakim olmasına sebep olan çift işletim sistemli tablet, akla acaba bir gün İos ve Android aynı cihaz üzerinde kullanılabilecekmi sorusunuda getiriyor?

Bu konuda bazı çalışmaların yapıldığı gibi bazı duyumlar olsa da henüz yansımış net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Asus' un bu yeni tabletinin bu yeni yolu açtığı kesinlikle söylenebilir durumda. Oldukça işlevli olan Asus' un yeni modeli Transformer All-in-One P1801 kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir ürün.

zp8497586rq
zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.