AnasayfaMobil Uygulama › WhatsApp’tan Yenilik

WhatsApp’tan Yenilik

whatsApp Web

Whatsapp Nedir?

Günümüzde birçok telefon kullanıcısı tarafından tercih edilmekte olan Whatsapp kullanıcıları için birçok imkân sunuyor ve onlara her türlü ses, video, resim ve anlık mesaj gibi imkânları sadece bir program ile insanlara sunuyor. Bunları yaparken herhangi bir ücrette talep etmiyor. Şimdiler de her akıllı telefonun vazgeçilmez programlarından olan Whatsapp’ı kullanabilmek için sadece internet erişimine sahip olmanız yeterli olacaktır. Sevdikleriniz ile her türlü paylaşımda bulunabilir ve aranızdaki mesafeleri bu sayede yok edebilirsiniz.  Whatsapp’ı mesajlaşmadan ayıran en büyük özellik anında mesajlaşma tekniğidir. Karşımızdakinin o an çevrim içi olup olmadığı görebilmemiz ile birlikte mesajlarımız alıp almadığını da mavi tik dediğimiz ikonlar ile öğrenebiliriz.

Whatsapp’ın bizler için son zamanlarda sundukları yeniliklerden biri de WhatsApp Web’dir.

WhatsApp Web Nedir?

Telefonlarda kullandığımız Whatsapp, Chrome web istemcisi sayesinde artık masaüstümüze geliyor. Whatsapp bir masaüstü yazılımı geliştirmek yerine Whatsapp Web gibi basit bir web istemcisi geliştirmeyi tercih etti. Bu sayede her şey telefondan yönlendirilmeye devam edecek ama masaüstü ve dizüstü bilgisayarınıza yansıtılabilecektir.

Bu sayede bilgisayar başında daha çok vakit geçirenler daha kolay bir şekilde mesajlaşabilecek ve telefonların küçük ekranlarından kurtularak bilgisayarların geniş klavyelerinde rahatlıkla iletişimde kalabileceklerdir.

Whatsapp Web Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Eğer whatsapp’ın Android, BlackBerry, BlackBerry 10, Windows phone veya Nokia s60 tabanlı bir versiyonunu kullanıyorsanız masaüstünüz ile eş zamanla yapabilir ve bilgisayar üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Safari, IE ve Firefox gibi internet tarayıcılarını kullananlar bu hizmetten yararlanamıyor.

 

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>