AnasayfaGenel › WordPress Şifre Sıfırlama Yolları

WordPress Şifre Sıfırlama Yolları

Selam arkadaşlar, bugün sizlere basit bir dille WordPress şifremi unuttum, WordPress şifremi değiştirmek istiyorum diyenler için ayrı ayrı yöntemler göstereceğim. İlk olarak basit bir şekilde şifre sıfırlama olayından başlayalım. Arkadaşlar WordPress’te şifre değiştirmek çok basit bir olaydır. WordPress’te şifrenizi değiştirmek için;

 • Admin panelinizden, “Kullanıcılar” sekmesinin üstüne gelin
 • Yana doğru açılan pencereden tüm kullanıcılar sekmesini tıklayın
 • Açılan pencereden yönetici isminizin altındaki düzenle butonuna tıklayın
 • Tekrar açılan kullanıcı panelinizden alt kısma doğru inerek “Hesap Yönetimi” başlığı altındaki yeni parola kısmındaki, “parola değiştir” butonuna basarak buradan yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
 • Alttaki resimleri Adım Adım Takip Edebilirsiniz
wordpress şifre sıfırlama
wordpress şifremi unuttum
wordpress admin şifresi nasıl değiştirilir

Evet arkadaşlar bu yukarıdaki işlemi neredeyse herkesin bildiğine eminim ama ben hiç bilmeyen birininde öğrenmesi için bunları ekliyorum. Lütfen bana kızmayın. Şimdi gelelim Wp şifresini unutan arkadaşların admin panellerine şifrelerini sıfırlayarak girebilecekleri bir kaç alternatif yola.

WordPress Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız bu şifreyi en güzel sıfırlamanın yolu üye girişinizde ki şifremi unuttum sekmesine tıklayarak, kullanıcı mailinizi oraya yazmanızdır. Tabi bu durumda da bazen iki çeşit sorun karşınıza çıkabiliyor. Bunlardan bir tanesi kullanıcılar “wordpress şifremi unuttum mail gelmiyor” gibi sorunla karşılaşabiliyorlar. Böyle bir durumda direk hizmet sağlayıcınız la görüşüp, mail ayarlarınızı düzeltmesini söylemeniz gerekiyor.

Fakat yönetici kullanıcı mailinizi hatırlamıyorsanız cpanel’den wordpress şifresi değiştirme yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Bu yol sandığınızdan çok kolaydır. Şimdi size hem yazılı hemde resimli olarak cpanel wp-admin şifre değiştirme olayının nasıl olduğunu aşağıdaki başlıkta anlatacağım.

WordPress Cpanel Şifre Değiştirme

Unuttuğunuz, ulaşamadığınız bir çok scripttin şifresini cpanel’inizden değiştirebilirsiniz. Yani bu kural aslında sadece WordPress için geçerli değil. Tabi bizim konumuz şu anda WordPress olduğu için onun üzerinden anlatacağım. Şunu da söylemeden geçmeyeyim, diğer yazılımlar için bu kurallar neredeyse aynıdır. Gelelim cpanel şifre değiştirme olayına. İlk başta madde, madde yazacağım sonrasında alttaki görsellere bakarak neyi nasıl takip edebileceğinizi görebilirsiniz.

 • İlk önce web sitenizin cpaneline giriş yapın
 • Cpanelinizi açınca “Veri Tabanları” başlığı altındaki “phpMyAdmin” sekmesine tıklayın
 • PhpMyAdmin ekranına geçiş yaptıktan sonra, ekranın sol tarafındaki oluşturduğunuz veri tabanı listelerinden wordpress blogununuzun ismin üstüne tıklayın
 • Alt tarafa açılan listede” wp_users” butonuna basın
 • Karşınıza kullanıcı listesi gelecek. Bu listede yönetici olarak kullandığınız ismi bulun ve yanındaki düzenle butonuna tıklayın
 • Açılan pencerede ” user_pass ” sekmesinin yanındaki değer kutucuğuna alt tarafta yazacağım değeri girin
 • $P$Be86HnmTgvlJ4ssh0WVSZQImJt9A6U0
 • Evet artık WordPress yönetici isminizin şifresi “siberekip” oldu.
 • Admin panelinize girerek yukarıda anlattığım gibi şifrenizi kullanıcılar sekmesinden istediğiniz şeyi yapın.
wordpress cpanel şifre değiştirme
wordpress cpanel şifre değiştirme
cpanel wp-admin şifre değiştirme
cpanel wp-admin şifre değiştirme
cpanel şifre değiştirme
cpanel şifre değiştirme
cpanel wordpress şifresi değiştirme
cpanel wordpress şifresi değiştirme
wp şifremi unuttum
wp şifremi unuttum

Dediğim gibi “user_pass” değer kutucuğunu “$P$Be86HnmTgvlJ4ssh0WVSZQImJt9A6U0” şeklinde yapınca admin şifreniz artık “siberekip” olucaktır. Arkadaşlar yukarıdaki görsellerde de size yapmanız gerekeni detaylı bir şekilde anlattım. Tabi bundan farklı olarak ftp’den de WordPress şifrenizi değiştirebilirsiniz fakat en sağlıklı yol olarak bunu gördüm bunu anlattım. Hepinize kolay gelsin.

İlginizi çekebilecek bir konu daha olarak, spam yorumlardan şikayetçiyseniz “WordPress Spam Yorum Engelleme” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

 1. Blog yazarlığına başladıktan sonra artık web sitesi kurmayı düşünüyordum sizlerde artık bu konuda yazılar yazmaya başladınız. Cpanel vb gibi yazılarınız artarsa kendimi daha fazla geliştirebileceğim.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>