AnasayfaNedir? › Zemzem Suyu Nedir

Zemzem Suyu Nedir

Bilindiği üzere Zemzem suyu biz müslüman’ların kutsal olarak saydığı, eşsiz şehir Mekke’de bir kuyudan çıkan sudur. Zemzem suyunun bir çok derde şifa olduğunu zaten biliyoruz ve inanıyoruz. Biz bunu biliyoruz ama bilim buna ne diyor. Aslına bakarsanız bu konuya bilim çok fazla yorum yapamıyor. Nedenini soracak olursanız, Mescidi Haram’a gayri müslümlerin girmesi yasak. İşte bu yüzden Zemzem suyunun araştırmacı sayısı oldukça azalıyor ve böyle olunca gayrimüslim bilim adamları Zemzem suyunun dışarıdan aldıkları örneklerle sadece tahminde bulunabiliyorlar. Tabi ki bizim müslüman bilim adamları boş durmuyor, Zemzem suyunu derinlemesine araştırıyorlar.

zemzem suyu

zemzem suyu

Müslüman bilim adamlarının Zemzem suyunu derinlemesine araştırmasına rağmen, hala çözülememiş Zemzem suyu sırları bulunmakta. Bunlara örnekler verilmesi gerekirse, Zemzem suyunun hala kaynağı yapılan araştırmalara rağmen çözülememiş durumda. Ayrı yandan binlerce yıldır nasıl kurumadan akmaya devam ettiği hakkındaki sırda çözülemiyor. Arap yarın adasında çıkan bu kutsal su, bölgenin kurak şartlarına rağmen nasıl bu kadar uzun zamandır kurumadığı merak konusu. Bir garip tarafı ise bu su sadece 1.5 metrelik bir çaptan çıkması. Başka hiç bir yerden çıkmıyor çıkartılamıyor. Tam bu noktadan araştırılmasına rağmen suyun kaynağı bulunamıyor. Doğal olarak gelinen bu noktada bilim adamları çaresiz kalıyorlar ve sadece tahminler ve teorilerde bulunabiliyorlar.

Zemzem suyu’na yapılan bazı kimyasal araştırmalarda, Zemzem suyu minerallerinin bazen değişkenlik gösterdiği ve su debisinin azalma gösterdiği belirleniyor. Buna rağmen bu kutsal su yüzyıllardır aynı kaynaktan çıkmaya devam ediyor.

Zemzem suyu kaynağı ile ilgili 3 adet teori var. Zemzem suyunun kuyusunun huniye benzediği sonucuna kesin bir gözle bakan bilim adamları, başka dünya üzerinde hiç bir su kuyusunun bu şekilde olmadığını vurguluyor. Buda sudebisinin zaman zaman azalmasına rağmen kaynağın neden tükenmediğini açıklıyor. Kuyunun yakın bölgelerinde bir çok kuyu var, ama bu kuyuların suları çok tuz ve mineral içeriyor. Bu kadar kuyu arasında, zemzem kuyusunun bu kadar farklı olması dikkatleri üstüne çekmeye yetiyor. Müslümanlar Zemzem suyunu çok kullandığı için, bu kuyunun kaynağı tükeneceği söylenmiştir ama çok uzun vadeli tahminlere göre bu kuyunun tükenmesi imkansızdır.

Zemzem suyundan alınan örnekler avrupaya götürülüp yabancı bilim adamları tarafından incelendi ve gene bizi ve onları şaşırtıcak sonuçlar elde edildi. Araştırma yapan avrupalı bilim adamları zemzem suyunun içerisinde çok az miktarda kükürt olduğunu keşfetmişler. Bu olay dünya sağlık örgütü‘nünde (WHO) dikkatini çekmiş ve Zemzem suyunu dünyanın en sağlıklı suları arasına sokmuşlar. Hatta Amerika da yapılan Zemzem suyu testlerinde ise, dünya üzerinde bakteri ve mikro organizma içermeyen tek su olduğu belgeleriyle kanıtlanmıştır.

En büyük mucizesi ise, Zemzem suyu içildiği zaman kesinlikle idrar yoluyla vücuttan atılmaz. Sadece terleme yoluyla atıldığı da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bilim hala bu özelliklerin nereden nasıl geldiğini çözememekte. Zemzem suyu gizemleri uzun bir zaman sır olarak kalmaya devam edecek gibi.

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>