AnasayfaBilgisayar › Akıllı Telefonlardan Sonra Akıllı Klavye

Akıllı Telefonlardan Sonra Akıllı Klavye

Teknoloji piyasasında akıllı kavramı oldukça yaygınlaştı. Akıllı kavramı bundan 20 yıl önce dünyaya, birkaç sene önce de Türkiye’ye girmişti. Daha akıllı telefonlara uyum sağlayamamışken, bir yenilik ile daha karşı karşıyayız. Bu yeniliğin ismini Akıllı Klavye olarak koyabiliriz. Çünkü bu klavye gerçekten çok akıllı. Üstelik öyle özelliklere sahip ki özelliklerini duyanların en kısa zamanda alacaklarını şimdiden görebiliyoruz. İşte bu akıllı klavyenin görenleri hayrete düşüren muhteşem özellikleri.

akıllı klavye

Akıllı Klavyenin Özellikleri

  • Parmak izi okuyucusu ile sahibini tanıma yeteneğine sahip olan akıllı klavye, yazış hızımızdan tuşlara basarken uyguladığımız basınca kadar her şeyi depoluyor ve sahibine ait bir kullanıcı profili çıkarıyor. Günün birinde eğer klavye başkası tarafından kullanılırsa bunu fark ediyor ve kendini kilitliyor.
  • Kendi kendini temizleme özelliğine de sahip. Artık klavyenizin içerisindeki tozları temizleme gibi zahmetli bir iş ile uğraşmak zorunda kalmayacağız.
  • Akıllı klavyenin en göz alıcı özelliği ise kendi enerjisini üretebiliyor olması. Üstelik bunu yaparken hiçbir bağlantıya ihtiyaç duymaması da büyük bir avantaj. Peki, bunu nasıl mı yapıyor? Akıllı klavyenin kendi kendini şarj etmesi için tuşlarına dakikada en az 100 karakter girmeniz yeterli olacaktır.

Ergonomik

Tüm bu özellikleri ile beğenilen klavyenin önemli bir özelliği de sahip olduğu özellikleri kadar büyük bir boyutunun olmaması. Standart bir klavye boyutunda olması da taşıma açısından büyük bir avantaj olduğu söylenebilir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>