AnasayfaFobilerOtomobil › Alfa Romeo 4c

Alfa Romeo 4c

alfa romeo 4c

Konsept otomobil ödülü Villa d’Este Concours d’Elegance’ın sahibi olan yeni nesil Alfa Romeo 4C, tasarımı ile olduğu kadar üstün teknik özellikleri ile de otomobil sevenlerden tam not aldı. Dünya lansmanında görücüye çıkan özel seri 4C’ler sadece 1000 adet olarak üretilecek. Alfa Romeo kullanıcıları uzun bir zamandır böyle bir tasarım ve kalitenin bulunduğu coupe beklentisi içerisindeydiler. Firma yetkilileri 4C modeli ile bu beklentileri boşa çıkarmadı diyebiliriz. İtalyan tasarım harikası olarak bilinen Alfa Romeo’nun 4C modeli teknik olarak da oldukça üst seviye bir araç. Karbon fiber üretim temelli olan 4C modeli maalesef yılda sadece 2500 adet olarak üretilebilecek. Üretimin %80’i Amerika ve Avrupa’ya eşit olarak gönderilecek geri kalan 500 adet otomobil ise talep eden diğer ülkelere gönderilecek.

ALFA ROMEO 4c ÖZELLİKLERİ

Alfa Romeo 4C’nin en büyük avantajı karbon kokpit çalışmalar sonucunda oldukça hafifleyen şasisi denebilir. 950 kg ağırlığında olacak 4C rakipleri ile kıyaslandığında oldukça hafif bir coupe. Altı ileri vitesin ve çift debriyaj sisteminin bulunduğu şanzıman F1 yarı otomatik vites seçeneğini kullanıcılarına sunacak. 1.8 litrelik turbo enjeksiyonlu motor 230’un üzerinde beygir gücü üretebilecek. Ekonomik, dengeli ve spor kullanım tercihlerinin yanı sıra dördüncü bir sürüş modu olan yarış seçeneği de eklenecek. Yıllık kısıtlı üretim nedeniyle Alfa Romeo için ürün gamında ciddi bir artış olmasa da 4C, Alfa Romeo hayranları için bir başyapıt niteliğini koruyacaktır.

ALFA ROMEO 4c FİYAT

Alfa romeo 4c fiyatları dolar üzerinden seyrettiği için TL fiyatı değişim gösterebiliyor ama şu anda 310.000 TL oranlarında seyretmekte.

Alfa-Romeo-4C-resimleri

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>