AnasayfaFobilerOtomobil › Amerikalı Mühendislerden Uçan Araba

Amerikalı Mühendislerden Uçan Araba

SkyCrusier uçan araba

Teknolojide sınır tanımayan Amerikalı mühendisler gene yaptı yapacağını. Arizona da kurulan Krossblade Aerospace Systems firması, günümüz koşullarına uygun, kullanışlı bir uçan araba projesi üstünde çalışmalar başlattılar. Bu projenin adı SkyCrusier. Bu isme şimdiden alışmaya başlayın çünkü gelecekte çok duyacağınızdan emin olduğumu söyleyebilirim.

SkyCrusierSky Crusier uçan araba projesi şimdiye kadar duyduğumuz uçan arabalar projelerinden baya farklı ve kullanılabilir. Sky Crusier normal bir araç boyutlarında. Uçak boyutlarını geçerken arabadaki mekanik fonksiyonlar çalışıyor ve arabayı uçak şekline dönüştürebiliyor. Hatta bu aracı havalandırmak için herhangi bir pistte de ihtiyaç duymuyorsunuz. Çünkü bu araç helikopter gibi havalanabiliyor. Diyelim trafiktesiniz çok canınız sıkıldı, bu aracı trafiğin ortasında hiç hareket ettirmeden helikopter gibi havalanmasını sağlayabilirsiniz. Anladığımız o ki SkyCrusier dar alanlarda iniş ve kalkış yapabiliyor.

Uçan arabalar arasında şu anda en popüler diyebileceğimiz SkyCrusier helikopter gibi havalanabiliyor. Sonradan çıkabilen mekanik kanatları sayesinde uçak gibi yol alabiliyor. Bu bize bir helikopterden daha hızlı olduğunu gösteriyor ve 320hp elektrikli motora sahip olması helikopterlerden daha sesiz olduğunu gösteriyor.  Hatta firmanın verdiği bilgilere göre saate 500 km hız yapabiliyor. Son olarak ise 1 depo benzinle 1 mil 600 km yok yapabiliyor. Tabi bu araç henüz hala test aşamasında. Şahsen ben gelecekte hayatımızı kolaylaştıracak bir buluş olduğuna inanmaktayım.

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>