AnasayfaAöf › AÖF Yeni Sistem 2013

AÖF Yeni Sistem 2013

Sonuncusu 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında uygulanmış olan yıllık sistem, artık yeni dönemde Anadolu üniversitesinin açık öğretim fakültesi ve programlarında uygulamadan kaldırılmıştır. Artık eskide kalan yıllık sistemin yeni ve öğrencilerinin en çok dikkatini çeken getirilerinden biriside sınav yönetmeliğidir. Yıllık sistemin eskide kalması ile henüz 2012-2013 eğitim ve öğretim dönemimde uygulanmaya başlanan kredili sistem yerini almıştır. Bu doğrultuda kimi öğrencilerin kafası yeni sistem hakkında oldukça karışsa da, kredili sistem basit bir anlayışa sahiptir.

Avrupa eğitimine uyum aşamasında gerçekleştirilen bu sistem dönüşümünün sonucu olarak yıllık sistemde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmış bunun yerine; bir dönemde vize ve final olmak üzere iki sınavlı aşama yapılmıştır. Bu sınavların biri vize diğer final olarak değerlendirilir ve bu sınavlar arası tahminen 40 günlük bir süre vardır.

Aöf yeni sistemde, bir dönemin en başında yapılan sınav, vize olarak nitelendirilir ve sonuç notuna etkisi %40’tır. Bir dönemin ikinci aşamada gerçekleştirilen sınavına ise final sınavı adı verilir. Final sınavının sonuç notuna etkisi ise %60’tır. Bu nedenle final sınavının etkisi büyüktür ayrıca bütünleme sınavı olmadığından dolayı final sınavında alacağınız puanın önemi büyüktür. Bu nedenle finaller her zaman için çok daha önemlidir. Vize ve final sonucunda ortaya çıkan puanın, söz konusu dersin kredisini karşılaması ayrıca o dersin genel başarına notuna da ulaşması, o dersi geçebilmek için dikkat edilmesi gereken önemli unsurdur.

aöfde yeni sistem

aöfde yeni sistem

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.