AnasayfaAöf › AÖF yeni Sistemde Sınıf Geçme

AÖF yeni Sistemde Sınıf Geçme

2012-2013 yılında tüm AÖF bölümlerinde uygulanmaya başlanan kredili-dönemlik sistem ile birlikte not hesaplamaları ve sınıf geçme hakkında öğrencilerin kafasında pek çok soru işareti oluşmuştur. Bu aşamada yıllık sistem ile kredili sistemi karşılaştırma yaparak ifade etmek çok daha doğru olacaktır. Yıllık sistem belirlenen sayıdaki derslerden daha fazla sayıda kalanlar söz konusu yıl için bir sene tekrar yapmak durumundalardı. Öyle ki sınıf tekrarı durumunda tüm dersleri yeniden alıyorlar hatta katkı paylarını bile ödemek durumunda kalıyorlardır. Kredili-dönemlik sistemde ise sınıf tekrarı durumu ortadan kalkmış ve bir öğrenci kaç dersten kalırsa kalsın, sınıf tekrarı etmesi gibi bir durum yoktur.

Uygulanan yeni AÖF kredili sistemde sınıf geçme tabiri yerine dönem geçmek daha doğru ve uygun bir tanımlama olacaktır. Sınıf tekrarının söz konusu olmadığı kredili sistemde, iki yıllık ve dört yıllık bölümler için belirli bir yarıyıl bitirme süresi verilmiş olup, bu sürenin aşımı halinde öğrenciler sınavlara girmek dışında diğer askerlik gibi hiçbir öğrencilik haklarında yararlanamamaktadır. Bu nedenle okuduğunuz fakültenin iki yıllık ya da dört yıllık bölümleri bitirmek için verilen maksimum yarıyıl süresine dikkat edilmeli aksi takdirde bu sürenin aşımı yüzünden öğrencilik haklarınızdan mahrum kalabilirsiniz. AÖF kredili sistem de sınıf tekrarı gibi bir durum asla söz konusu değildir.

aöf sınıf geçme

aöf sınıf geçme notu

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.