AnasayfaNedir? › Apple Tv

Apple Tv

AppleTv

AppleTv

Apple TV Alınır mı

Teknoloji sektörünün gidişatını büyük ölçüde belirleyen Apple, geleceğin televizyonu sloganıyla ürettiği cihazı Apple TV ile televizyon alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor.

Apple TV Nedir

Sanılanın aksine Apple TV bir televizyon değildir. Tv Os işletim sistemine sahip cihaz küçük bir kutu görünümünde. Apple TV’nin kasasında herhangi bir yayın kaynağı girişi bulunmuyor. Televizyonunuzu devasa bir tablet bilgisayara dönüştürecek Apple TV bir multimedya cihazı. Özellikle Apple ürünlerini kullanan insanların çok çabuk şekilde kavrayacağı işletim sistemi ile kendi türündeki cihazlardan bir adım öne çıkıyor.

Apple Tv Alınır Mı

Apple Tv Alınır Mı

Apple TV Tasarımı

Apple TV avuç içine sığacak büyüklükte bir kutu olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki bir de kumandası var. Dokunmatik uzaktan kumanda son derece şık ve sade bir tasarıma sahip. Apple TV kasası 98 mm genişlik ve 35 mm yüksekliğe sahip. Neredeyse bir cep telefonu kadar yer kaplayan cihaz yalnızca 425 gram ağırlığında. Apple TV konsolunun arka kısmında HDMI, usb, Ethernet ve güç kaynağı girişleri bulunuyor. Kumandaya geldiğimizde ise 6,3 mm inceliğinde son derece zarif bir tasarıma sahip. Apple TV deneyiminin en önemli kısımlarından biri şüphesiz dokunmatik uzaktan kumanda. Televizyon üzerinde tam bir kontrol sağlayan kumandanın üzerinde ses açma-kapama, menü, ana ekran, durdur-oynat tuşu ve Siri’ye hızlı ulaşım sağlayan bir tuş bulunuyor.

apple-tv-tasarimi

apple-tv-tasarimi

Apple TV Teknik Özellikleri

Apple TV kullanıcıyı performansı ile memnun edecek gibi gözüküyor. Cihaz daha önce iPhone 5s gibi modellerde de kullanılan Apple A8 işlemciye sahip.  Bluetooth 4.0 ve kızılötesi de cihazda mevcut. Apple TV ile 1080p çözünürlüğünde video oynatabilir; JPEG, GIF, TIFF fotoğraf biçimlerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Dolby Digital5.1 ve Dolby Digital Plus 7.1 ses sistemlerini de desteklemektedir.

Apple TV Teknik Özellikleri

Apple TV Teknik Özellikleri

Apple TV’yi Farklı Kılan Nedir

Apple firması Apple TV ile kullanıcılarına yeni bir televizyon deneyimi yaşatmak istiyor. Daha özgür ve bol seçenekli bir televizyon dünyası kurmak isteyen Apple bunu başarmanın yolunun uygulamalardan geçtiğini düşünüyor. Apple TV ile kullanıcı ne izlemek istediğini kendi seçiyor. iTunes aracılığıyla film satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Youtube uygulaması istediğiniz videoya ulaşabilirsiniz. Ayrıca AppStore ile iPhone’unuzda kullandığınız uygulamaların hepsine erişebilir Apple TV’yi bir oyun konsoluna da dönüştürebilirsiniz. AirPlay özelliği sayesinde tüm Apple cihazlarınızdan televizyon ekranına görüntü ve ses akışı yapabilirsiniz. Ayrıca Apple TV bir çok aksesuara da sahip. Apple TV’nin Türkiye Satış fiyatı 32 GB için 629, 64 GB için 829 TL.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>