Anasayfainternet › Bir Kaç MSN Alternatifi

Bir Kaç MSN Alternatifi

Bildiğimiz üzere micrasoft msn'nin kapanıcını duyurdu. Resmi tarih 8-9 nisan'dı, fakat şahsen bende hala msn açılıyor. Zamanla kısım kısım düşeceğini düşünüyorum. Zaten duyurularda da parça parça kapatacaklarını söylemişlerdi. Madem msn kapanacak bende size bir kaç alternatif çözümden bahsetmek istedim.

skype

skype

Bunlardan 1.si tabi ki Skype . zaten msn tamamen kapanınca, ordaki kullanıcı adımızı Skype'den açabileceğiz. Msn'nin kapanmasıyla Skype'nin kullanıcı sayısı 45 buçuk milyonlara ulaşacak. Ayrıca sesli ve görüntülü mesajlaşma sisteminde Skype Msn'ye Göre çok ilerde.

facebook messenger

facebook messenger

Bir başka alternatife bakarsak kuşkusuz Facebook Messenger derim. Bu sistemin mobilde WhatsApp'ın en büyük rakibi olduğu açık ve net ortada. Şu andaki tek eksiği facebook üyeliğiniz yoksa bu sistemden yararlanamıyosunuz. Lakin aldığımız duyumlara göre kısa bir süre sonra bu sorunu çözeceklermiş.

google talk

google talk

Gelelim bir diğer alternatife. Bu alternetif Google Talk, googlenin ülkemizde pek duyulmamış bir iletişim çeşidi. Fakat bu sistemin bir özelliği var, oda çok basit ve hemen elimizin altında olması. Google Talk tüm android cihazlarda otomatik yüklü olarak geliyor ve en hızlı şekilde mesajlaşmak isteyenlerin işine yarıyor.

aim

aim

Birkaç alternatifimiz var tabi bunlardan biri de tabiki AIM. AIM'i klasik modernciler iyi bilir. Bu program 1997 den beri neredeyse hiç değişime uğramadığı söylenebilir. Avantajı ise stabil olması. Büyük iddaları olmayan bir sistem fakat dediğim gibi bu sistemde arkadaşlarınızı uzun yıllar bıraktığınız şekilde bulabilirsiniz.

hike messenger

hike messenger

Bizim ülkede pek duyulmayan bir alternatif daha var. Hemde bunun yapımcıları Hindu 🙂 HIKE  Hindistan'lı bu mesajlaşma yazılımı ile mesajlarınız ayrıca cep telefonunuza da gönderilebiliyor. Sistemde ilk 100 cep msjı ücretsiz.

line

line

Gene bizim ülkede pek kullanılmayan, fakat dünyada oldukça meşur bir alternatiften kısaca bahsedicem. LINE. 76 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor dünyada. Skype'ye benzer bir sistem ve skype'nin neredeyse iki katı kullanıcı sayısına sahip.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.