AnasayfaSağlık › Çocuklarda İştahsızlık Sebepleri

Çocuklarda İştahsızlık Sebepleri

Çocuklarda iştahsızlığın pek çok sebebi bulunmaktadır. Bunun en sık rastlanan sebebi ise azalmış gereksinimdir. Çocukların gereksinimi dönem dönem azalır dönem dönem ise artar. Çocuklar gereksinimleri azaldıkları dönem içerisinde iken iştahsız oldukları düşünülmektedir. Ancak bu normal bir durumdur. Yine mevsim geçişlerinde çocukların iştahı azalabilmektedir.

Bunun dışında aile üyeleri içerisinde her zamanki doğal koşullardan farklı bir durum oluştuğunda çocuklarda iştahsızlık oluşabilir. Aynı zamanda hasta olduklarında iştahsızlık ortaya çıkabilmektedir. Misal olarak çocuklar üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirken çocuklarda iştahsızlık görülmesi normal bir durumdur. Mide ve bağırsak enfeksiyonları geçirirken ki çocuklar bir sene içerisinde sekiz ila on defa virüsler tarafından enfeksiyon geçirebilirler ve bu sırada da iştahları genellikle azalır.

Ama daha uzun süreli bir iştahsızlık varsa büyüme problemleri, çok daha ciddi problemler düşünülmesi gereken durumları oluşturmaktadır. Eğer iştahsızlık uzun süreli olarak devam eden bir problem ise ve çocukta başka çeşit sıkıntılarda var ise o zaman detaylı bir inceleme yapmak gerekebilmektedir. Bir çocukta sürekli olarak iştahsızlık varsa bu yapısal bir durumda olabilir. Ailede başka yine iştahsız kişiler olabilir.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.