AnasayfaGenel › Deprem Haftası

Deprem Haftası

İnternet’te şöyle bir dolaşırken dikkatimi 1-7 mart’ın deprem haftası olduğu dikkatimi çekti. Kendi kendime dedim ki “Her ne kadar boş görünse de, aslında çok önemli bir konu”  ve bloğumda bu konuya deyinmek istedim. Sonuçta, deprem kuşağı bir coğrafyada yaşıyoruz.

Tabi ben size deprem anında yapılması gerekenlerden bahsetmicem. Zaten bunu bir çok siteden görüntülü bir şekilde bulabilirsiniz. Benim bahsediceğim daha çok deprem sonrasıyla alakalı. Deprem sigortası yaptırmayı hiç düşündünüz mü? Size para tuzağı gibi gelebilir. Lakin ALLAH korusun eviniz yıkılırsa, ilaç gibi gelicektir bu para size. Deprem sigortası dışında hayat sigortası yaptırmanızıda öneririm. Taktiri ilahinin ne zaman geleceği mechul. Siz vefat ettikten sonra sevdiklerinize ve ailenize yüklü paralar veren sigorta çeşitleri var. Çok mu karamsar geliyor bu yazım sizlere bilemiyorum.

Fakat hayatın gerçekleri maalesef ki genelde karamsar olur. İstanbul’da, İzmit’te, Yalova’da ve Van’da ne kadar insan perişan oldu söylememe gerek yok sanırım. Canlı bir şekilde hepimiz gördük zaten.

Son sözüm şudur ki;

Deprem sigortanızı ve hayat sigortanızı biran önce yaptırın, kendiniz ve sevdikleriniz için.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>