AnasayfaSağlık ›  DİYET Mİ SPOR MU?

 DİYET Mİ SPOR MU?

Diyet mi spor mu? Bu sorunun cevabı oldukça kolaydır…  İkisi birlikte!!!! Düşünelim fazla kilolarınız var ve kurtulmak çin diyet yapmaya karar verdiniz. Uzman bir diyetisyenden yardım aldınız ve diyete başladınız fakat spor yapacak vaktiniz yok. Diyet ile kilo vermeye başlarsınız, ideal kilonuza ulaştığınızda ise diyeti bırakmaya karar verirsiniz. Peki, bu verdğiniz kilo sayesinde ulaştığınız ideal kilonuzu ne kadar koruyacaksınız? Ya da uzun zamandır düzenli spor yapıyorsunuz fakat bıraktınız. Fit görünen vücudunuz daha ne kadar formunu koruyacak?

Öncelik olarak diyet mi spor mu?  Diye bir soru olmayacağına karar verelim. Çünkü ne sadece diyet ne de spor kalıcı bir etkiye sahiptir. Diyet yapıp ideal kilonuza ulaştıktan sonra diyeti bırakınca verdiğiniz kiloları fazlasıyla alacaksınızdır. Aynı şekilde uzun süre spor yapıp bıraktığınızda kaslarınız zamanla yağa dönüşecek ve formunuz bozulacaktır. Fakat hem diyet hemde sporu aynı anda yaptığınızda ömür boyu sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olacaksınız. Vücudunuzda yağdan eser kalmayacak, tamamen kaslı bir yapıya sahip olacaksınız.

Diyet yaparken ilk iş alanında uzman bir diyetisyene başvurmak olmalıdır. Zira her yerde gördüğünüz diyetler sizin bünyenize uygun olmadığı için negatif yönde etki edebilir. Bunun sonucunda kilo alabilir hatta sağlığınızdan olabilirsiniz. Aynı şekilde spor yaparken de bir uzmandan fikir almalısınız. Yapacağınız sporun size zarar değil fayda getirmesi gerekir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>