AnasayfaTeknoloji › DNA’da Yer Alan İkinci Bilgi Tabakası Onaylandı

DNA’da Yer Alan İkinci Bilgi Tabakası Onaylandı

DNA sayesinde birçok bilgiye ulaşılabilmektedir. İnsanlarn gen haritasını göstermeye yarayan DNA ile ilgili yapılan yeni bir araştırma sonrasında DNA mekaniğinde ek genetik bir bilgi olduğu tespit edildi.

 

DNA İkinci Bilgi Tabakası Bulundu

Leiden Fizik Enstitüsü bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde DNA’da ikinci bir bilgi tabasının bulunduğu onaylandı.  DNA’da yer alan ikinci bilgi tabakasının ne işe yaradığı herkes tarafından merak edilen konuların başında geliyordu.

Yapılan araştırmalarda DNA ikinci bilgi tabakasının bizim kim olduğumuzu ortaya çıkaran bir gen olduğu ortaya çıktı.

DNA İkinci Bilgi Tabakası

DNA moleküleri yapısı ilk olarak 1953 yılında James Watson ve Ferancis Crick tarafından bulundu. O dönemde DNA bilgisinin bizi tanımladığı anlaşıldı.

DNA ikinci bilgi tabakası sayesinde bizim kim olduğumuzu öğrenme fırsatı sunulmaktadır. DNA üzerine yapılan araştırmalar sürmeye devam etmektedir. Bilim insanları DNA’nın işleyişi, yapısı  ve DNA’nın nasıl okunması gerektiğine yönelik araştırmalarını sürdürüyor.

dna nedir

DNA Nedir?

DNA tüm organizmalar ve bazı virüslerin canlılık işlevlerini sürdürdüğü ve biyolojik gelişmeleri  için gereken genetik talimatların yer aldığı nükleik asit olarak tanımlanabilmektedir.

DNA’nın asıl görevi ise bilginin uzun süre saklanmasını sağlamasıdır. DNA insan için gereken tüm bilgileri içerdiğinden dolayı çok önemli bir yere sahiptir.

DNA parçalarına gen adı verilmektedir. İnsanın tüm bilgilerini içeren DNA’nın ikinci bilgi tabakası sayesinde kim olduğu da ortaya çıkarılacaktır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>