AnasayfaSeo › En Etkili Seo Planlaması Nasıl Yapılmalıdır?

En Etkili Seo Planlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde zararlı seo yöntemleri ile birçok site sıralamada dibe vuruyor. Hatta blackhat denen zararlı seo yöntemleri yüzünden siteler arama motorlarından silinebiliyor. Bu nokta da seo uzmanları her zaman organik seo denen doğal yöntemlerle siteleri yükseltmeyi daha faydalı buluyor.

Doğal Seo Yöntemleri

Sitelerinizi zararlı seo yöntemleri ile zarara sokabilirsiniz. Bu nedenle siteniz ceza alabilir. Doğal seo yöntemleri ile siteniz ceza alma tehlikesinden kurtulur. Doğal seo yöntemlerine biraz değinelim.

Siteniz Güncel Kalsın

Hangi sektörde olursanız olun siteniz her zaman güncel kalsın. İçeriklerinizi güncel ve o anki duruma göre paylaşın. Yazdığınız yazılarda dil bilgisine dikkat etmelisiniz. Kullandığınız video ve resimler hem güncel hem de ziyaretçiyi sitenize bağlayacak cinsten olmalı.

Sitenizin Hızını Yükseltin

Ziyaretçiler her zaman sabırsız ve aceleci bireylerdir. Bunun için sitenizin hızını yüksek tutmaya çalışın. Doğal seo yöntemlerine faydalı olacak olan sitenin açılma hızı ile ilgili tüm çalışmaları ve kontrolleri gerçekleştirin. Sitenizin trafiği çok ise CDN kullanmalısınız. Hızlı bir makine ile siteniz daha da hızlanabilir.

Sayfa url sinde Anahtar Kelime

Anahtar kelimeniz ne ise url içersinde mutlaka geçmeli. Fakat bu yöntemi aşırı kullanmak sitenize zarar verebilir.

Web yöneticisi araçlarını kullanın

Arama motorlarının arama yöneticilerini kullanmak doğal seo için sitenize artı puan kazandıracaktır. Fakat arama motorlarına ait yöneticileri doğru kullanmayı bilmek gerekir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>