AnasayfaGenel › Evde Elektrik Üretimi

Evde Elektrik Üretimi

Son yıllarda oldukça fazla artan vergiler yüzünden en çok etkilenen faturalar arasında ilk sırada olan elektrik faturası, özellikle kış aylarında daha fazla uçuk fiyatlarda gelerek normal düzeyde geliri olan aile ve bireylerin dâhil, bütçesine etki etmiştir. Uçuk elektrik faturalarına hatta elektrik faturasına son verecek olan yeni bir sistem, devlet tarafından sonunda onay görmüş ve hiçbir şekilde lisans alınmasına gerek görülmeden kullanılmasına izin verilmiştir. Bu yeni yasa sayesinde her ev artık güneş ya da rüzgâr sayesinde 500 kilovata değerini aşmamak koşuluyla elektrik üretebilir hatta kullanımlarının dışında kalan fazla elektrikleri de satabilmektedir.

Elektrik faturalarını tarihe gömecek olan bu sistem okullar olmak üzere pek çok yerleşim yerinde kullanılmaya başlandı bile. Bu sayede evler kendi elektriğini üretiyor. Elektrik üretim aşamasında ise kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmakla birlikte; ülkemizde en çok yaygın olan yöntem güneş enerjisi ile elektrik üretimidir. Bu yöntem doğrultusunda evin çatısına kurulacak güneş enerjisi sistemi; güneş ışınları aracılığı ile gün boyu elektriği üreterek normal bir evin ihtiyacı olduğu 2-3 kw değerinden çok daha fazlasını bile karşılayabilmektedir. Bu nedenle fazlalık elektrik elektrik dağıtım şirketlerine satılabilmektedir.

Elektrik faturalarının sonunu getiren bu yasal izin ile birlikte halk daha çok güneş enerjisi sistemi ile elektrik üretim yolunu tercih etmektedir. Evde elektrik üretiminden yararlanmak isteyenlerin ise öncellikle bulundukları yerdeki elektrik dağıtım şirketlerine başvurması gerekmektedir.

evde elektrik üretimi

elektrik üretimi

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.