AnasayfaFacebook › Facebook Sahte Hesap Nasıl Kapatılır

Facebook Sahte Hesap Nasıl Kapatılır

Genel anlamda bayanların bir sorunu olan Facebook sahte hesaplar, son zamanlarda kişiliksiz insanlar tarafından çok kullanılmaya başladı. Bu duruma maruz kalan arkadaşlarımız için bugün size Facebook’ta sahte hesap nasıl kapatılır anlatıcam. Gösterdiğimiz yönergeleri takip ederseniz, sizin adınıza açılmış sahte hesabın %100 kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle kendimize ait bir Facebook hesabımız olması gerekiyor tabi ki. Kendinize ait bir Facebook hesabınız yoksa açmak durumundasınız.

Sonrasında sizi taklit eden profili bulun ve o profile tıklayın. Mesaj butonunun yanındaki “…” olan butona tıklamanız gerekiyor.

facebook sahte hesap şikayet

 

Butonu tıkladıktan sonra gelen seçeneklerde şikayet et seçeneğini tıklıyoruz,

facebook sahte hesap kapama

Sonra, bu hesabı şikayet et butonuna tıklıyoruz,

sahte hesap kapama

Sonra, Bu hesap beni yada tanıdığım birini taklit ediyor butonuna tıklıyoruz,

sahte hesap kapama 1

Sonra, Beni butonuna tıklıyoruz,

sahte hesap kapama 2

Sonrasında ise incelenmesi için Facebook’a gönder butonuna basıp işlemi bitiriyoruz.

sahte hesap kapama 3

İnceleme işlemleri ortalama 24 saat ve 48 saat arasında değişiyor. Dediğim gibi siz gerçekten taklit edilen kişi iseniz, sonuç %100 olumlu olup hesap kapatılıyor. Hatta isim farklı olup sizin resimleriniz kullanılsa bile hesap kapatılıyor.

sahte hesap kapama son

Sonuç olumlu olduysa Facebook alt taraftaki resme benzeyen bir mesaj size göndererek, hesabı kapattığını ve bu sahte hesabı şikayet ettiniz için size teşekkürlerini sunuyor.

Hepsi bu kadar. Umarım size sahte hesap kapatma konusunda yardımcı olabilmişimdir.

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

5 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] Facebook Sahte Hesap Nasıl Kapatılır […]

  2. Bu işi profesyonel yapan sahtehesapları kapatan bir firma var. Sahtehesap.com

    • kişiler bunu kendileri yapabilse de verdiğiniz hizmet aceleciler için güzel bir hizmet.. Eminim sizin Facebook sahte hesap kapatma da daha farklı hızlı ve kesin yöntemleriniz vardır kendinize göre

  3. Bahar Gencer

    detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. fake hesabım hakkında yazdıklarınızı bir bir uyguladım umarım facebook biran önce olumlu sonuç verir.

  4. Oya Başar

    Facebook’ta sahte hesap artık başa çıkılmaz bir hal aldı sebebi ise bu profilleri kapatılmasının zor olması. Facebook yönetimi bu konuyla fazla ilgilenmiyor bana ait resimleri olan bir hesabı defalarca şikayet etmeme rağmen hesap hala kapatılmadı

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>