AnasayfaFacebook › Facebook’ta Videoların Otomatik Oynatmasını Engelleme

Facebook’ta Videoların Otomatik Oynatmasını Engelleme

Facebook otomatik video oynatma kapatma

Facebook otomatik video oynatma kapatma

Facebook, sürekli güncellenen bir alt yapıya sahip. Son yaptığı güncellemeler arasında, şahsen benim oldukça sinirimi bozan Facebook’ta videoları otomatik oynatma özelliği. Bu özelliği, videoların daha fazla ilgi çekebilmesi için yapılmış bir özellik. Farenizi videonun üstüne getirdiğiniz zaman video otomatik olarak sesiz bir biçimde oynamaya başlıyor. Fakat bu kotalı internet kullananların oldukça canlarını sıkıyor.

Şimdi ben size Facebookta videoların otomatik oynamasını engellemenin yolunu göstereceğim. facebookta otomatik video kapatma için, bilgisayardan bağlanıp hesabınızın oturumunu açın. Ardından hemen ayarlar sekmesine girip, video ayarları butonunu tıklayın. Orada “Videoları Otomatik Oynat” adında bir seçenek göreceksiniz, o seçeneği yanındaki butondan “Kapalı” olarak ayarlayın. İşte bu kadar..

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Aşağıdaki resmi, video ayarları seçeneğine daha kolay gelebilmeniz için ayarladım. İnceleyebilirsiniz.

 

Facebook Video Ayarları

Facebook Video Ayarları

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>