AnasayfaGenel › Fiat Firmasının Sahibi ve Kuruluşu

Fiat Firmasının Sahibi ve Kuruluşu

fiat firması

Fiat açıklaması itibari ile Fabbrica İtaliana Automobil Torino anlamına gelmektedir. 1899 yılında kurulan FİAT  İtalya’ nın Torino şehrinde kurulmuş ve 120 yılda dev bir otomobil markası haline gelmiştir. FİAT otomobil şirketi ayrıca 9 farklı markayı barındıran bir kapsama alanı ile dünya otomobil sektöründe başı çekenlerden biridir. Bu markalar Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Ferrari, Dodge, Yamaha Motor, Iveco, Chrysler markalarıdır. FİAT’ ın ilk yurt dışı fabrikası ABD ‘ de kurulan fabrika olup bu kuruluşundan 20 yıl sonra yani 1909 yılında gerçekleşmiştir. ABD ‘ de kurulan FİAT fabrikasında kamyonete, traktörler, renler, gemiler ve uçaklar için gerekli motor üretimleri yapılmıştır. 1922 yılında büyük bir sloganlar dünyada ki piyasa ve pazarını büyütmek isteyen FİAT ‘’ Herkes için otomobil ‘’ sloganını ilk ABD’ de uygulamayı başarmıştır.

fiat ne zaman kurulduÖzellikle 1950’ li yıllarda yüzbinlerce küçük FİAT aracı tasarlayan ve imalatını yapıp tüm dünya ülkelerine satan bir firma olarak Türkiye pazarında da bazı markalarını bl miktarda satmıştır. Bu markalar geçmişte kullanılan ve günümüzde nostalji taşıyan FİAT 124 gibi araçlardır. Ayrıca panda, 500, punto evo, bravo, linea, Albea sole, palio, siena, stilo, ıdea ve scudo gibi araçlar hala ülkemizde satılan araçlardır. FİAT firması Multipla, Ulysse, Sedici, Croma ve Viaggio gibi ürettikleri markaları ise hiçbir zaman üretimi sonrası Türkiye piyasasına sokmamıştır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Güzel Bir Bilgi olmuş Teşekkürler

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>