AnasayfaTeknoloji › Google Nexus 7 Özellikleri Hakkında Bilgi

Google Nexus 7 Özellikleri Hakkında Bilgi

Google Nexus 7

Google Play içerisinde bulunan içerikler arasında müzik, filmler, kitaplar, TV ve tabii ki dergiler bulunmaktadır. Her yerde cep telefonunda, internette veya tablette bulunmaktadır. Kullanıcıya her daim en iyi Google deneyimini sunabilmek amacı ile Nexus programı tasarlanmıştır.

Bu sayede kullanıcının, Google yazılım ve teknolojisinin öngördüğü şekilde Android mobil işletim sisteminin en güncel yazılımlarına erişim sağlama amacı taşımaktadır. Google bu modeli bir adım daha öne taşımıştır. Google Play içerisinde mevcut olan tüm muhteşem içeriklere en iyi Google deneyimini kullanıcının kullanım kolaylığı sağlayabilecek şekilde optimize edilmiş bir cihazdır.

İnternet üzerinde bulunan her tür içeriğe kolay bir şekilde kullanıcının erişim sağlanabilmesi amaçlanmıştır. İnsanlar dergi, kitap okuduğunda, film izlediğinde veya oyun oynadığında çok daha fazla keyif alabilmesi bu cihazın en temel amaçlarından bir tanesidir. Asus ile bu cihaz için ortak kurulması sayesinde cihazın somut olarak meydana çıkabilmesi ve tüm dünya genelinde internet ve teknoloji tutkunlarının Nexus 7 cihazının deneyim edebilmesi olanağı ortaya çıkmıştır.

Bu cihaz 7 inçlik bir kapasiteye sahip bir tablet modelidir. Tam anlamı ile Google Play için üretilmiş bir 7 inçlik tablet modelidir. Bu tablet Android 4.1 ile çalışmaktadır. Nexus 7 Süper ince boyutlarda, hafif ve taşıma kolaylığı sağlayan ancak oldukça üst derece potansiyele sahip güçlü bir tablet modelidir. Nexus 7 tabletin en önemli özelliklerinden bir tanesi de ekran nitelikleridir. Nexus 7 tabletin ekran nitelikleri 1920*800 HD yani High Definiation kapasitesine sahiptir. Bunun anlamı ise okumak ve çarpıcı niteliklerde videolar izlemek için oldukça ideal ve uygun bir tablet modelidir.

Nexus 7 performans 4 çekirdekli işlemcisi ile Tegra3 modelidir. Yani Tegra3’ün işlemcisi ile 4 çekirdek, grafik işlemcisinde ise 12 çekirdek, yani 16 çekirdek bulunmaktadır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>