Anasayfainternet › Google Penguen Nedir ?

Google Penguen Nedir ?

Son zamanlarda isminden fazlasıyla bahsedilen Google Penguen, Google’ın geliştirdiği yeni bir algoritma. Google Penguen algoritmasının amacı spam içeriği ve kelime yoğunluğu fazla olan siteleri Google’da üst sıralardan çekerek daha temiz bir ortam sağlamak. Çoğu webmaster Google’ın geliştirdiği bu güncellemeyle isyan bayrağını çekmiş durumda.

google-penguin-update

Bu güncellemeyle olumsuz etkilenen kullanıcıların yanı sıra olumlu etkilenmiş, hiti yükselmiş, Google’da üst sıralara yükselmiş kullanıcılarda yer almakta. Kimi siteler birinci sıralardan alt sıralara düştü, kimi siteler ise üst sıralara çıktı. Google Penguen algoritmasından olumsuz etkilenmemek için önerebileceğimiz birkaç kurala dikkat etmeniz gerekiyor. İlki ve en önemlisi kopyala yapıştır olayından uzak durup kendinize özgü içerikler girmeniz. İkincisi spam içerikten uzak durmanız. Üçüncüsü saçma keywords girmemeniz ve girdiğiniz keywordsların çok aşırı olmaması. Tüm bunların yanı sıra, sırabulucu ya da Backlink sorgulama gibi programları çok fazla kullanmamalısınız.

google-penguen-300x225

Tüm bu önlemlere dikkat ettiğinizde Google Penguen algoritması sizi Google’da daha üst sıralara taşıyacak ve hitiniz yükselecek. Bu uygulama ile gezindiğiniz sitelerde ki kelime fazlalığından da kurtulmuş olacağız. Kimine göre gereksiz denilen kimine göre geç kalınmış bir uygulama denilen Google Penguen’i elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Umarım yararını görürsünüz.

Bir takım Google Penguen İpucu öğrenmek isterseniz, yazıdaki linke tıklayabilirsiniz.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. teşekurler açıklamanız baya faydalı