AnasayfaTeknoloji › Hem Mouse Hem Bilgisayar

Hem Mouse Hem Bilgisayar

mause bax

 

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle ortaya çıkan ürünler bizleri şaşırtacak boyutlara ulaşmıştır. Boyutların küçülmesiyle birlikte dikkat çeken cihazların performansları ve işlevleri oldukça dikkat çekici bir hal almıştır. Intel geçtiğimiz günler içerisinde USB stick içine sığdırmış olduğu bilgisayarı Compute Stick adıyla duyurmuştur. Yeni bir ürün olan fare şeklindeki bilgisayarı tanıtan bir başka üretici de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Tasarım Harikası Mouse Box

                Dört çekirdekli TI OMAP Cortex- A9 SoC işlemcisi ile 1.4 GHz hıza sahip olan Android sistemli olan mouse şeklindeki PC, HDMI portu ile herhangi bir ekran ya da monitöre bağlanabilmektedir. İki adet USB 3.0 portu bulunan PC, 128 GB dahili depolama alanına sahiptir. Mouse Box üzerinde yer alan portlara aynı zamanda kablosuz/ kablolu klavye bağlamak da mümkündür. Tanıtımı yapılan bu cihaz şu an yalnızca konsept aşamasında olup ticari olarak kullanıma açılmamıştır.

Taşınabilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Mouse Box tasarımıyla taşınabilirlik ve kullanım kolaylığını bir araya getirmekte ve böylelikle bilgisayar algısını da değiştirmektedir. Bir mouseden beklenen özelliklerin üzerine çıkan bu ürün teknolojiye farklı bir boyut kazandırmaktadır. Görünüşte bir mouseden farkı olmayan bu cihazın içerisinde bir bilgisayar yer almaktadır.

HDMI sayesinde görüntü herhangi bir ekrana aktarılabilmekte, 1.4 GHz hızında olan 4 çekirdekli ARM işlemcisinden gücünü almaktadır. Wi-Fi bağlantısı ile internete bağlanılabilen üründe 128 GB dahili depolama alanı yer almaktadır. Mouse Box yaratıcılarının amaçları kablosuz şarj özelliğinde bir mouse pad yaratılması olarak açıklanmaktadır. Konsept aşamasında olan ürünün fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz bilinmemektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>