AnasayfaKimdir › Hussein Barack Obama Kimdir

Hussein Barack Obama Kimdir

 

barack-obama-kimdir-obama-kac-yasinda

barack-obama-kimdir-obama-kac-yasinda

Günümüz dünyasının süper gücü olarak nitelendirilen Amerika Birleşik Devletleri tarihinde ilk kez müslüman bir başkanı seçerek tarihe devrim niteliğinde bir başarıya imza attı. Yeni başkana Beyaz Saray’ın kapılarını açan Amerika Birleşik Devletleri kendi vatandaşlarıyla yaptığı röportajlarda yeni başkan obama hakkında görüşler almış ve vatandaşların başkan Obama’nın iç ve dış politikada başarılı bulduklarını bu nedenden dolayı yeni başkandan memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

Peki Hussein Barack Obama Kimdir?

Aslen Kenya’lı olan Obama Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. Michell Robinson hanımefendiyle evli olan Obama’nın Malia ve Sesha isimli iki kız çocuğu bulunuyor. Müslüman olan babasıyla aynı ismi taşıyan Hussein Barack Obama’nın annesi Amerika kökenli olup hıristiyan inancını taşıyor. Amerika Birleşik Devletleri Siyasal Fakültesi mezunu olan Obama politikaya genç yaşlarda atıldı. Üniversite eğitiminden sonra bir müddet avukatlık yapan Hussein Barack Obama 2 kasım 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri senatosu seçildi.

Senato üyeliğinden 3 yıl sonra yani 10 şubat 2007 yılında amerika birleşik devletleri başkanlığına adaylığını resmen koyan obama özellikle muhafazakar kesimlerden yüksek oylar alarak Amerika Birleşik Devletleri’nin 44.başkanı seçildi. Beyaz Saray’daki başkanlık koltuğuna oturan başkan obama seçim zaferini Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarıyla kutlayarak uzun bir konuşma yaptı. Konuşmasında müslümanlara uygulanan ambargolara da değinen başkan obama başkan olduktan bir süre sonra zafer gününde gerçekleştirdiği konuşmayı resmen unuttu.

obama kimdir

obama kimdir

Özellikle müslümanların beklentiler içinde kutladığı seçim zaferi sonrası başkan Hussein Barack Obama iç ve dış politikasında bazı değişiklikler yaptı. Müslüman inancına mensup olmasına rağmen iç ve dış politikasında 43.başkan Chorc Bush’un özelliklerini takip etmeye başlayan başkan Obama özellikle müslümanları hayal kırıklığına uğrattı. Orta Doğu politikasında eski başkan Bush’u model alan başkan Obama Amerika Birleşik Devletleri’nin en genç başkanlarından ve ilk müslüman başkanı bu nedenle de Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan muhafazakar vatandaşların tercihleri aday tercihinde ilk sırada yer alarak seçimlerde üstün başarıya imza attı.

Başkan olduktan sonra beklenilen performansı sergileyemeyen Hussein Barack Obama özellikle orta doğu politikasında İsrail yanlısı tutumuyla eleştiri oklarını üzerine çekti. Politikalarını bir önceki başkanların politikalarıyla özdeşleştiren başkan obama büyük bir kitleden oy almasına karşın siyasette aktif olmayı yeterince başaramadı ve bu nedenle de çoğu kez eleştiri oklarını üzerine çekti.

obama müslüman mı

obama müslüman mı

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

3 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Alpaslan Bozkurt

    Bu anlatılan kişinin amerika başkanı olması çok zor bir ihtimal ama olmuş gibi görünüyor. yada bize böyle gibi gösterilmeye çalışılıyor.

  2. Mehmet Canlı

    Ben genlerinde en ufak müslümanlık kaldığına inanmıyorum pek..

  3. Biraz pasif gibi görünen bir adam tabi içini veya derinde neler yaptığını bilemeyiz ama bence başkan olarak kalmalı

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>