Anasayfainternet › İngilizce Siteler İçin Twitter’ın Önemi

İngilizce Siteler İçin Twitter’ın Önemi

İngilizce içerik bulmak gerçekten çok kolay bir iş. Sitenin hazırlanması,içeriğin kasılması vs gibi klasik şeylerden sonra hit için bekleyişe geçiyoruz klasik olarak. Tek isteğimiz Google’ın bize organik hit göndermesi tabiiki. Bütün çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz genelde. Ancak bütün beklentiyi google’a bağlamak yanlış bir şey.Biz de sitemize biraz yardımcı olarak başka kaynaklardan da hit çekmemiz lazım.Bu kaynakların en başında bana göre Twitter gelir.

twittter1

Twitter akıllı kullanıldığında tam bir hit makinesine (Haliyle para makinesine) kolay bir şekilde dönüşebilir.Peki twitter’ı bir hit makinesine nasıl dönüştürücez bunu inceleyelim.

Bizim sitemizin bir sağlık sitesi olduğunu varsayıyorum.Sağlık kelimesinin İngilizcesi Health’tir.İlk olarak twitter’dan içinde Health kelimesi geçen bir üyelik alıyoruz.Üyeliğimizi aktif ediyoruz ve hemen kendimize takipçiler bulmaya başlıyoruz.Takipçi bulma işi zor bir iştir ancak kolaylaştırmak bizim elimizde.Hemen tw it ter f al l [.] com sitesine giriyoruz.

twittter2
İlk olarak sol alt köşede bulunan “Sign in with twitter” butonuna tıklayarak twitter hesabımız ile entegrasyonu sağlıyoruz.Entegrasyon bittikten sonra yine sol menüde bulunan “Searches” kısmına anahtar kelimemiz (Keyword) olan Health kelimesini yazıyoruz ve yukarıdan aşağı gelen Tweet’leri görmeye başlıyoruz.

Bu tweet’lerin özellikleri ise içlerinde Health kelimesinin geçmesidir.Şimdi yapmamız gereken iş ise bu tweet’lerin sahiplerini tek tek follow (takip) etmek.Nasıl olduğu ise aşağıdaki resimde.

Takip ettiğimiz elemanların çok büyük çoğunluğu da büyük bir ihtimalle bizi takip edecek ve biz bu sayede hit kazanmış olacağız.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. iyi bir yazı olmuş gerçekten , teşekkürler