AnasayfaGenel › İnstagramdan Snapchat’e Büyük Tokat

İnstagramdan Snapchat’e Büyük Tokat

Snapchat, insanların o an yaptıkları şeyleri çekip attığı anlık videoların yer aldığı bir uygulamadır. Bu uygulama ile hikâyeler paylaşıyor. Değişik emojiler insanların ilgisini çekiyor bu da ilgiyi arttırıyor. İnsanlar anlık duygularını o an bir şarkı ile tüm takipçilerine yayabiliyorlardı. Birçok telefonda kamera uygulaması istenilen düzeyde olmadığı için Snapchat uygulaması ile daha güzel resim çekilebilir renk konusunda istenilen ayarlama yapılabiliyordu. Sadece bir arkadaşın ile bu yolla mesajlaşarak snap atılabiliyordu. Tüm bu özellikleri güncel blog ile herkes tarafından büyük ilgi ile karşılaşan snapchat büyük küçük demeden herkesin telefonunda en çok kullanılan uygulama olmaktaydı. Ancak sert rüzgârlar bu uygulama içinde esti ve zirvede kullanılan bu uygulamaya birçok rakip çıkmaya başladı.

Şimdi ne olacak?

Eski ile bugünü kıyaslamak şimdi çok daha kolay. Neden snapchat uygulaması bu kadar dikkat çekiciydi diye sorulduğunda cevap hep hikâye paylaşımı idi. Ancak bunun yanında birçok insan zaten instagram, facebook, whatsap kullanıyordu. Bu uygulamalara da hikaye paylaşma. 24 saat etkili durum paylaşımları gelince çok fazla ilgi gördü.  Bunun yanında snapchat uygulamasından artı olarak birçok yenilik yine bu uygulamalara eklendi. Bunlara örnek olarak boomerang, tersten, eller serbest, canlı yayın gibi birçok özellik eklendi. Bu nedenle insanların çok daha fazla dikkatini çekmeye başladı.  Bunların yanında her telefonda hafızanın dolması gibi bir sorun da var. Bu bile daha fazla kullanılmasını sağlamış olabilir. Ayrıca instagram ve diğer uygulamalar çok daha fazla insan tarafından kullanıldığı için yine snapchat uygulaması eski ilgisini göremedi.

 

Yenilik insanların her zaman çok daha fazla ilgisini çekmektedir. Bu nedenle dikkatler bu yöne daha çabuk kayar ve kullanıcı sayısı da artar. Tüm bunlar gösteriyor ki yeni uygulama daha fazla insanın gördüğü yerde oluşunca eski uygulama önemini yitiriyor.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>