AnasayfaTeknoloji › iPhone 5 ve Teknik Özellikleri

iPhone 5 ve Teknik Özellikleri

iphone-5-tasarim

Tüm dünya genelinde insanların oldukça rağbet gösterdiği ve büyük bir ilgi ile takip etmekte olduğu yeni nesil teknoloji olan ve akılı telefon algısını tamamı ile değiştirmiş olan iPhone akıllı telefona şöyle bir genel olarak bakıldığı takdirde insanların muhtemelen günlük yaşantısı içerisinde en çok kullanmakta olduğu nesne olduğu görülebilmektedir.

İnsanların günlük yaşantıları içerisinde her gittikleri noktada her daim yanında bulundurmakta olduğu bir ürün olarak benimsenmiştir. Apple iPhone geliştiricileri insanların iPhone akıllı telefonları ile olan bu benzersiz ilişkisini, iPhone 5 ile gerçekten ciddi bir şekilde değiştirmektedir. Bu bakımdan en son olarak piyasa sürülen iPhone akıllı telefonun son versiyonu ile sadece bir telefon yaratmak dışında başka beklentilerde eklenmiştir.

Bu sebeple Apple firması insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek kullanıcı odaklı üst teknoloji ürünü bir telefon tasarlamak üzere iPhone akıllı telefonun bu son sürümünü geliştirmiştir. Şu anda piyasada olan ve tüm dünya genelinde insanlar tarafından büyük ilgi görmekte olan iPhone 5 bu tarz bir yaklaşım neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu popüler ve üst teknoloji ürünü akıllı telefon dış görünüş açısından yeniden tasarlanmıştır. Ayrıca Apple firması iPhone akıllı telefon sürümlerinde ilk defa ekran boyutunu arttırmıştır.

Bu sayede ekranı daha geniş değil daha uzun yaparak daha fazla içerik görüntüleyebilme olanağı sağlayacak bir yapıda tek el ile kullanım olanağı sunacak bir tasarım gerçekleştirilmiştir. Apple firmasının piyasaya sürmüş olduğu son iPhone sürümü olan iPhone 5 şu ana kadar yapılmış olan en ince ve en hafif iPhone modeli olma özelliğini tasarımında bulundurmaktadır.

Bu denli ince bir tasarıma ulaşmak için tasarımın içindeki pek çok parçayı daha küçük bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bu tarz bir çalışma ile tasarlanmış olan yeni nesil iPhone 5 gerçektende de bir önceki iPhone modelinden yüzde 18 daha ince ve yüzde 20 daha hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. En başından beri LTE’yi iPhone akıllı telefonlara getirmek isteyen Apple firması, LTE ‘nin yapmış olduğu hücresel ağ üzerinden çok hızlı indirme yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>