AnasayfaMobil Cihazlar › Iphone Isınma Sorunu Çözümü

Iphone Isınma Sorunu Çözümü

İphone kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de iphone aşırı ısınma sorunu ve bu sorunun nasıl engellenebileceği konusudur. Özellikle birçok kullanıcının hakkında muzdarip olduğu bu sorun genel anlamda birkaç yöntemle engellenebilmektedir. Fakat bu yöntemleri belirtmeden önce isterseniz iphonelerin aşırı ısınmasının nedenleri üzerinde duralım. Oldukça hassas özelliklere sahip olan iphone telefonlarının aşırı ısınması ayrıca cihaza beraberinde farklı zararlar da verebilmektedir.

iphone aşırı ısınma

iphone aşırı ısınma

İphone’nin Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Engellenir

Siz değerli okuyucularım için tek tek bütün detaylara gireceğim. İlk olarak Iphone aşırı ısınma nedenlerinden başlayalım konumuza.

İphone Aşırı Isınma Nedenleri Nelerdir

 • Her telefonda olduğu gibi iphonelerde de aşırı telefon görüşmeleri veya video izlenmeleri ya da gereğinden fazla sürelerde oyun oynanması doğal olarak cihazı gereğinden fazla ısıtabilmektedir. Son derece normal olan bu durum süre olarak aşıldığı takdirde telefon fonlarını sıkıntıya sokmakta ve buna bağlı olarak da gereğinden fazla güç tüketmesine neden olabilmektedir.
 • Ayrıca gereğinden fazla şarzda bırakılması da telefonun aşırı ısınmasına neden olabilen bir başka etkendir.
 • Son olarak iphonenin güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalması da cihazın aşırı ısınmasına yol açabilen etkenlerdendir.
iphone ısınma sorunu

iphone ısınma sorunu

İphone Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Engellenebilir

 • Birçok iphone kullanıcısı görüşmeler sırasında farkında olmadan cihazı yüzlerine yaslamaktadır. Telefonun aşırı ısınma sürecini hızlandırabilen bu durum karşısında kulaklıklardan veya cihazın hoperlorlerinden faydalanması gerekmektedir.
 • Ayrıca oyun oynarken de cihazın aşırı ısınmasını engellemek adına oyuna belli aralıklarla devam edilmelidir.
 • İphone şarzdayken gereğinden fazla ısındığı takdirde şarz cihazı kontrol edilmeli ve pillerinde kaliteli olmasına önem verilmelidir. Bunun yanı sıra telefon şarza takılmadan önce tüm uygulamaların kapatılmasında fayda bulunmaktadır.
 • Telefon tam şarz aldıktan sonra vakit kaybedilmeden şarz modundan çıkarılması gerekmektedir.
 • Birçok iphone kullanıcısı telefonunu ısınmasının tehlikeli olabileceğini savunmaktadır. Oysa aşırı ısınmadığı takdirde bu durumun aslı bulunmamaktadır. Çünkü akıllı telefonlar grubunda yer alan iphoneler aşırı ısındığında otomatikmen sahiplerine uyarı göndermektedir.

 

Aşırı Isınan İphoneler Hangi Durumlarda Teknik Servise Götürülmelidir?

 • Yukarıda yazılan yöntemler dışında cihaz farklı nedenlere bağlı olarak aşırı ısındığı takdirde cihaza dokunulmadan garanti belgesiyle birlikte ilgili teknik servise başvurulmalıdır.
 • Yine cihazın içeriğinden kaynaklanan bir nedenden dolayı aşırı ısınması karşısında teknik servise başvurulabilir.
 • Cihaz gün boyu ve gereğinden fazla ısındığı takdirde yine teknik servise başvurulmalıdır.
 • Yukarıda yazılan uygulamalar fayda vermediği takdirde yine teknik servise başvurulmalıdır.
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

3 Yorum.[Yorum yazın]

 1. benim iphone bazen kilit modundayken bile aşırı ısına biliyor sebebi ne olabiri yardımcı olabilirmisiniz.. garantiye götürecem ama her zaman olmuyor olan anıda denk getiremiyoruz..

 2. nevzat daltutar

  bazen öyle bir ısınıyorki iphone 5 telefonum patlıyacak zannediyorum elde avuçta tutulmuyor daha hiç servise götürmedim ama yakında satıcam diye uğraşmıyorum

 3. bence iphonenun ısınma sorunu nun temel sebebi, içinde havalandırma olmaması. sonuçta telefonun içinde bir işlemci çalışıyor ve çalıştıkça özellikle oyun gibi bazı bir takım programlarla kendini kastıkça tabi ki ısınacak. tabi telefonun içine havalandırma takabilecek de değiller. Bence fazla takılmamak lazım

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>