AnasayfaMobil Cihazlar › Iphone ve Iphone 6 Plus’tan Apple’a Büyük Şok

Iphone ve Iphone 6 Plus’tan Apple’a Büyük Şok

Apple yeni akıllı telefonları Iphone 6 ve Iphone 6 Pluslarda çok ciddi iki sorunla karşı karşıya kaldı. Bu durum Apple’nin imajını oldukça sarstı. İlk olarak bir hafta önce kullanıcıların indirimine sunulan İOS 8 apar topar geri alındı. Sorunları gidermeye yönelik bir güncelleme olan İOS 8 daha büyük sorunlar yarattı. Iphone 6 ve Iphone 6 Plus güncellemenin geri çekilmesine sebep olan cihazlar. Çünkü güncellemeyi cihazlarına yükleyen Iphone kullanıcıları güncelleme tamamlandığında cihazlarından mobil ağa bağlanamadı. Farklı bir dille söylemek gerekirse İOS 8 güncellemesi iphone 6’ların telefon özelliğini yok etti. Güncellemeyi geri alan Apple’nin, IOS 8 güncellemesinin onarılmış halini ne zaman yayınlayacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. İOS 8 güncellemesiyle, iOS 8.0.1’de, bazı HealthKit uygulamalarıyla yaşanan uyumsuzluk ve iCloud Drive‘ı kullanan üçüncü parti hizmetlerle ilgili problemlerin giderilmesi bekleniyordu. Çağrı yönlendirme ve görsel sesli postaya erişirken kilitlenmeyle ilgili sorunlar,  iCloud Keychain doğrulama kodlarını girerken klavyenin görünmemesi, Videoların bazen çalmaması, VPN profili yüklerken ortaya çıkan bir hata gibi sorunların da İOS 8 güncellemesi ile giderilmesi bekleniyordu.

Apple henüz İOS 8 şokunu atlatamadan yeni bir sorun daha çıktı. Bu defada Iphone 6 Plusların cepte büküldüğü şikayeti Apple’a iletildi. Bu iddialar büyük tartışmalara neden oldu. Aşırı derecede ince bir tasarımı olan Iphone 6 Plus’lar için Twitter’da “bendgate” hashtag ’i açıldı ve yüzlerce kişi merakla beklenen telefonun bu ilginç özelliği ile ilgili görüşlerini paylaştı. Çok sayıda kullanıcı Yeni iPhone’umun eğilip bükülebilir ekranını çok seviyorum bunu mümkün kıldığın için teşekkürler Apple” diyerek Apple’la dalga geçti. Bir yorum da uzmanlardan geldi. Uzmanlar yeni ve oldukça ince iPhone’ların üretiminde Alüminyum metalinin kullanılmasının bu “bükülme” vakalarına neden olduğunu iddia etti.

Sonunda Apple’da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Iphone 6 Plus’lar için yeni bir değişim programı başlattığını açıklayan Apple, ekranında bükülme görülen iPhone 6 Plus’a sahip olan kullanıcılar ücretsiz olarak telefonlarını aldıkları Apple mağazasından değiştirebilecek. Tabii ki Apple’nin bu konuda bir şartı var oda Iphone 6 Plus’ın normal bir kullanım sonucunda bükülmesi..

iphone 6

iphone 6

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>