AnasayfaMobil Cihazlar › Iphone’den Büyük Hata

Iphone’den Büyük Hata

Amerika da yaşayan bir apple iphone kullanıcısı iphone’de büyük bir açık yakaladı. Bu açık o kadar büyük ki, olur da yanlışlıkla bu hatayı yaparsanız telefonunuz kullanılmaz hale geliyor.

Olur da yanlışlıkla falan iphone telefonunuzun tarih ayarını sakın 01/01/1970 tarihine döndürmeyin. Hadi oldu döndürdünüz diyelim sakın o telefonu kapatmak gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü telefon tarih ayarı o tarihe ayarladığında kapatılır yada yeniden başlatılmaya kalkarsa bir daha açılıp ana ekrana gelmiyor.

Iphone yetkilileri dahi bu bag karşısında çaresiz kaldı ve bir açıklama getiremedi. Amerika da bu açık yüzünden telefonu kitlenen kullanıcıların telefonlarını değiştirmek zorunda kaldı. Hatta bu cihazlara iTunes üzerinden bile müdahale etmek anlamsız hale geliyor. Yani bilgilerin tamamı kayboluyor da diyebiliriz, o yüzden aman dikkat.

Muhtemelen iphone kısa bir sürede bu açığı bir güncellemeyle kapatır ama siz genede dikkat edin.

Dip not olarak, olur da iphone telefonunuzun tarihini 01/01/1970 olarak ayarladınız ve telefonu kapatınız açılınca aşağıdaki resimdeki apple simgesi elma ekranında takılı kalıyor.

iphone 1970 hatası

iphone 1970 hatası

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. yaklasik 5 yildir iphone kullaniyorum ve en kaliteli telefonlardan bir tanesidir bence hatasi yoktur benim icin

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>