AnasayfaGenel › Kamil Başaran Kimdir?

Kamil Başaran Kimdir?

Kamil başaran

Orta eğitimini TED Ankara Koleji’nde bitirdikten sonra 1979 yılında Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünü tamamladı.1983 yılında Cologne University of Applied Science Fachhochschule Makine Konstrüksiyon Bölümü’nde yüksek lisansını yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Başaran, ileri derecede İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.

kamil başaran kimdirKamil Başaran ve Tofaş

1983-84 yılları arasında Almanya KHD şirketinde çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaparak Tofaş’ta görev yapmaya başladı. 1984-1995 yılları arasında ürün ve üretim hakkında çeşitli yönetim kademelerinde çalışan Kamil Başaran,1995-1999 arasında ise Yalın Üretim Sorumlusu olarak görevine devam etti. 1999-2001 yıllarında Doblo Ürün Geliştirme Platformu Müdürlüğü,2001-2004 yıllarındaysa Satın Alma Direktörü olarak görev yaptı. Kamil Başaran, Tofaş’ın yurtdışına ihraç ettiği araçların üretiminde gösterdiği önemli çabalar ve dikkat çeken çalışmaları sebebiyle Fiat’ın İtalya’daki Uluslararası Organizasyonu’na atandı.

2004-2007 yılları arasında İtalya’da Tedarikçi Geliştirme ve Maliyet Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Kamil Başaran, Fiat’ın dünya çapındaki organizasyonları ve gelişen pazarlarda maliyet yönetimi hakkında verimli ve güçlü yeni süreçler geliştirilmesinde ve süreçlerin yönetilmesinde oldukça önemli bir başarı kazandı. 2007 yılından Ocak ayına kadar otomotiv yan sanayi şirketleri Martur A.Ş ve Fompak A.Ş’de CEO olarak görev yapan Kamil Başaran,20 Ocak’ta Tofaş’ın CEO’su Ali Pandır’ın görevinden ayrılması sonucunda yerine geçmiştir. Başaran aynı zamanda bir ilki gerçekleştirerek 28 yıl önce girmiş olduğu kuruma yıllar sonra CEO oldu.

kamil başaran tofaş

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>