AnasayfaBilgisayar › MacBook Pro Ekran Özellikleri

MacBook Pro Ekran Özellikleri

MacBook Pro

Günümüzde Apple firmasının en yeni teknolojisi ile üretilmiş bir diğer teknolojide elbette ki MacBook Pro sürümüdür. Üstü teknoloji ürünü olması ve profesyonel olarak teknoloji kullanıcıları için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Apple firmasının son çıkarmış olduğu yeni MacBook Pro, en yüksek performans için üretilmiş bir teknolojisi harikası modeldir. Macbook Pro inanılmaz güçlü, aynı zamanda da olağanüstü boyutlarda da kullanıcıya taşıma kolaylığı sağlayacak bir yapıya ve niteliklere sahiptir. Aslında teknik olarak kapasitesi, teknolojik yönden gelişimi ve modern çizgileri ile şu ana kadar geliştirilmiş en güçlü ve en iyi bilgisayar konumunda bulunmaktadır.

Apple firması Macbook Pro geliştiricileri tarafından tamamen tüm dünya genelindeki çoğu dizüstü kullanıcısını ilgilendirmekte olan özelliklere odaklanarak geliştirme sürecini tamamlamıştır. Bu sayede dizüstü bilgisayar konusunda büyükler değişikleri bu cihaz sayesinde ortaya çıkarabilmişlerdir.

Apple firmasının teknolojisini en iyi şekilde gösteren bir Mac, ilk defa Macbook Pro ile retina ekranla kullanıcının beğenisine sunulmaktadır. Günümüze kadar bir dizüstünde yer alan ve geliştiriciler tarafından ilk defa bu yükseklikte kullanmış oldukları bir çözünürlük. Günümüzde piyasada bulunan Macbook Pro cihazının ekran çözünürlüğü 2880 *1800 piksel boyutlarındadır. Macbook Pro modelinin üzerinde yer alan ekranda 5 milyondan fazla piksel yer almaktadır.

Macbook bir HD model televizyondan 3 milyon daha fazla piksele sahiptir. Bu çözünürlükte ve ekran boyutunda, pikseller tamamen görünmez olmaktadırlar. Bu sayede kullanıcı Macbook Pro üzerinde sadece fotoğraflardaki olağanüstü detayları görmektedir. Ayrıca bu sayede yazılarda çok net ve temiz görüntülenebilmektedir. Hatta öyle netliklere sahiptir ki basılı bir kağıttan daha keskindirler. Ekranın ötesinde, yeni MacBook Pro gerçek bir güç merkezidir.

Bütünüyle flash sürücülerin, sürücü performansında kilit nokta olduğu Apple geliştiricileri tarafından keşfedilmiştir. Flash sürücüler, verileri 4 kata kadar daha hızlı iletirler ve geleneksel kapadığı alanın sadece yüzde 10’unu kaplarlar. Bunun en güçlü grafik yongasıyla donatıldığında, en yeni dört çekirdekli işlemcileri ve piyasa içerisinde bulunan en hızlı bellekleri eklendiğinde, makinayı inanılmaz derecede uyumlu ve güçlü bir hale getirebilmek olanak halinde olmaktadır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>