AnasayfaTurizm › Mevlana Şehri Konya

Mevlana Şehri Konya

Her insanın hayatı boyunca en çok gezmek ve görmek istedikleri adreslerden biri de Mevlana şehri Konya olarak yer almaktadır. Biri birinden güzelliklerinin olması ile dikkatleri çeken şehir adeta her yaz aylarında binlerden fazla turist alarak da en önemli geçim kaynaklarına geçim eklemeleri ile de dikkatleri çekmektedir. Burada yer alan ormanlardan ya da şelalelerden çok herkes tarafından ilk tercih edilen ve gezilen yer her zaman Mevlana türbesi olarak dikkatleri çekmektedir. Türbenin yakınlarında yer alan alış veriş yerlerinin yanı sıra birçok ibadet yerinin de olması insanların her ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılamalarına katkı sunmaktadır. Burada ister kişiler tekli olarak gezilerde bulunabilirken ister iseler de her sene içerisinde defalarca düzenlenen turlar ile gezme haklarına da sahip olmaktadır.

Bu kadar özel bir şehir içerisine gelen herkesin yapması gereken en önemli şey ise de Konya içerisinde en ünlü olan etli ekmeklerden yemeleri olmaktadır. Et severlerin adeta hayatları boyunca başka bir yerde yemelerine imkan olmayacak kadar güzel bir şekilde yapılan bu ekmeklerin bir tanesini asla bitiremeyecek ve yarısı ile bile oldukça çok yemek yiyen kişiler dahi doyacaklardır. Bunların yanı sıra yakınlarda olan Nasrettin Hoca türbesine de gitmek için sadece bir saat kadar yol gidilecek olmasından dolayı buranın da kesinlik ile ziyaret edilmesi gerekir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>