Anasayfainternet › Pagerank Güncellemesi Şubat Ayında

Pagerank Güncellemesi Şubat Ayında

Google’ ın arama motorları dünyasın bir çeşit devrim olarak başlattığı uygulama olan pagerank, 0 ile 10 arasında bir değerlendirme numarasıyla, web sitelerinin Google’ ın gözünde çeşitli kriterlere göre ne kadar değerli olduğunu göstererek bu sayede reklam verenlere yol gösteren bir değer sistemidir.

Pagerank’ i daha yüksek olan Web sitelerindeki bilgilerin arama motoru üzerinde daha üst sıralara çıkmasında etken oluyor ve dolayısı ile daha fazla kullanıcı sayısına hitap ediyor. Web sitesi sahiplerinin arama motorunun gözünde ne kadar üst değere sahip olduğu, günümüzde sitelerin tamamiyle bu anlamda optimize edilmesine ve Google’ ın istediği kriterlere göre hazırlanması ve içeriğinin de bun göra yönetilmesine sebep oluyor.

Web sitesi sahiplerinin bir nevi emeklerinin karşılığını öğrendiği pagerank güncellemeleri altı aylık periyotlarla yapılıyor. Bir önceki pagerank güncellemesini 27 haziran’ da yapan Google, yeni pagerank güncellemesini ise Şubat ayında yapacak. Birçok sitenin PR değerinde yükselmeler yaşanacağı gibi, birçok sitedede düşüşler yaşanacak.

Arama motorlarının yönünü değiştirerek günümüzdeki konumuna ulaşmasını sağlayan Pagerank keşfi, Google’ ın en önemli sistemlerinden biri olmasına rağmen, giderek büyüyen pazar ve giderek yükselen web sitesi sayısı bazı başka kriterlerinde devreye girmesine ve ölçümlere daha farklı boyutlar kazandırılmasına da neden oluyor. Pagerank değeri, trustrank değeri, domain autority ve benzeri bir çok kriterlerin hesaplanması ile site değerinin belirlenmesi dönemi giderek pagerankin öneminin yitirdiği ve trustrank ile birleştirerek daha farklı bir değerlendirme sistemi oluşacağına dair söylentiler çıkmasına neden olsa da, halen web siteleri için en önemli değer ölçütü pagerank olmaya devam ediyor

Google’ ın sürekli olarak siteleri değerlendirdiği algoritmaları güncelleyerek geliştirdiği tüm web dünyası tarafından bilinen bir olay ve ilerleyen aşamalar için de yeni bir değerlendirme sistemi oluşturacağı söylentisi ise sürekli varlığı korumaya devam eden bir durum. Ancak günümüzde reklam verenler içinde, web sitesi sahipleri içinde en önemli değer ölçütü pagerank.

Web sitesi sahiplerinin sitelerine çeki düzen vererek Google’ ın istediği kriterleri sağlamaları için yaklaşık üç haftalık bir zaman dilimi var.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>