AnasayfaSeo › Pagerank Kaldırıldı Mı?

Pagerank Kaldırıldı Mı?

pagerank kaldırıldımıWeb ile uğraşan kişilerin, Seo işiyle uğraşanların son iki üç senedir sürekli kendi kendine sorduğu ve merak ettiği bir soru “Pagerank kaldırıldı mı?, Pagerank devri kapandı mı?, Pagerank güncellenmeyecek mi?”. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Size cevap vermeden önce Pagerank’ın ne olduğunu ve önemini bilmeyen arkadaşlar için “Pagerank Nedir” başlıklı makalemizi okumalarını tavsiye ediyorum.

Evet dediğim gibi lafı fazla uzatmadan açıklaya açıklaya size cevabı vereyim. Pagerank kaldırılmadı arkadaşlar, sadece güncellemesi kamuya kapatıldı. Yani Pr hala eski önemini ve değerini koruyor. “Pr Nedir” yazımızda da okuduğunuz bütün önemlere hala sahip. Fakat artık Google amca güncellemeleri bizlerle paylaşmıyor. Bunun sebebi ise sitelerin birbiriyle yaptığı backlink ticaretini engellemek. En son kullanıcılarla paylaşılan Pagerank güncellemesi 2013 yılının aralık ayında yapıldı.

Şimdi diyebilirsiniz nereden biliyorsun Pr’nin kaldırılmadığını diye soruyor olabilirsiniz. Pr’nin kaldırılmadığı eski önemini hala koruduğu fakat link suistimali nedeniyle artık kullanıcılarla paylaşılmıyacağını bire bir google amcanın ceosu tarafından açıklandı. Bu makalede kaynak videoyu da size yayınlayacağım.

Şimdi, “eee pr’li domainlerin sitelerin pagerank değerleri hala duruyor” diye söylenenler vardır muhakkak içimizde. Evet pagerank değerleri hala en son güncelleme zamanında kaldı yani aralık 2013. Fakat bu konuyla alakalı olarak Google amcanın bütün domainlerin pagerank değerlerini toolbar’da zamanla sıfırlayacağı söyleniyor. Ama bu sadece şimdilik bir söylenti.

pagerank güncellemesi

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

2 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Yani kısacası şunu da diyebiliriz ki, şu an pagerank değerleri görünen sitelerinde pagerank değerlerine güven olmaz. Örneğin Pr5 Görünen Bir sitem gerçek pr’de 0 olabilir. Yada Pr0 olan bir yeni site aslında Pr5 Değerinde olabilir.

  2. atilla baş

    her şeyin adaletli olması için googlenin biran önce pagerankları sıfırlaması gerekiyor

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>