Anasayfainternet › Paypal Bağımsızlığını İlan Etti

Paypal Bağımsızlığını İlan Etti

paypal-ebay-dan-ayriliyor

Ebay, tartışmasız dünyanın en çok kullanılan ödeme aracı olarak kullanılan Paypal‘ı şirketinden ayırıyor. Artık Paypal Ebay‘ ile birlikte yola devam etmiyecek. Bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösterecek. Ebay ‘ın bu kararı vermesinin sebebi, değişen piyasa koşulları. Ebay’ın yaptığı açıklamada artık PayPal‘ın değişen piyasa koşullarında kendi bağımsız kararlarını alması gerektiği düşünüldüğü söylendi. Yani anlayacağını eBay ve PayPal gene aynı şirketin olacak ama 2 marka birbirinden bağımsız karalar alacak.
Ebay sisteminin yönetim kadrosu aynı kalırken PayPal için yeni yönetim kadrosuyla anlaşıldı bile. Paypal’ın yeni ceo’su Dan Schulman şu anda American Express-in CEO’su görevini yapmaya devam ediyor. Dan Schulman 2015 den itibaren Paypal-in yeni CEO’su olacak.
İnternette ödemede kullanılan her 5 doların 1 doları Paypal üzerinden ödendiğini düşünürsek bu tarz stratejik bir kararın firmayı ne yönde etkileyeceğini hepimiz zaman içerisinde göreceğiz.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>