AnasayfaBilgisayar › PDF Dosyaları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

PDF Dosyaları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

pdf özellikleri

pdf özellikleri

PDF dosyaları artık iş dünyasının dışında eğitim ve kişisel dosyalar için de sıkça kullanılmaya başlandı. Aslında PDF dosyaları ile yapabileceğiniz birçok alternatif mevcut. Çoğu kullanıcı bu yöntemler hakkında maalesef yeterli bilgiye sahip değil. PDF dosyaları hakkında bilmeniz gereken her şey birkaç özellik ile sınırlı değildir. Yapabileceğiniz birden fazla özelliği olan bu dosyalara bir göz gezdirelim.

PDF NEDİR

PDF dosyaları önceden iş dünyasının en çok tercih ettiği dosyalardan biriydi. Zamanla eğitim alanının da en çok tercih ettiği dosyalar arasında girdi. E- kitap hazırlama ve sunumlar için oldukça ideal dosya formatıdır.

PDF dosyaları ile web sitelerini bu formatla rahatlıkla kayıt edebilirsiniz. Google Chrome yardımı ile bu özelliği kullanabilmek için Ctrl+ P kısayolu ile PDF dosyası şeklinde kayıt etmeniz oldukça kolay. Yazdırma seçeneklerinden faydalanarak kayıt altına almak istediğiniz web sayfasını PDF formatına dönüştürerek kaydedebilirsiniz.

PDF ÖZELLİKLERİ

pdf nedir

pdf nedir

Google ile beraber çalışarak PDF dosyalarının çevirisini rahatlıkla yapabilirsiniz. PDF formatlı dokümanınızı Google Translate kullanarak dokümanı alana yükleyip çeviriyi elde edebilirsiniz.

PDF dosyalarında düzenleme yapmak için çeşitli araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Hazırlanan Bir PDF dosyasında programın kendi için çeşitli düzenlemeler yapılabiliyor. Fakat daha detaylı düzenlemeler için farklı araçlar kullanabilir ve PDF dosyanızı yeniden şekillendirebilirsiniz.

Çok sayıda dosyanız var ise bunları aynı anda PDF formatına dönüştürme imkanınızda mevcut. PDF formatına dönüştürmek istediğiniz belgelerinizi rahatlıkla seçebilir ve belgelerin PDF dosyası haline dönüştürebilirsiniz.

PDF dosyalarınızı aynı zamanda Word belgesi haline de getirebileceğinizi unutmamalısınız. Bunun için gerekli programları bilgisayarınıza yükleyerek işleme başlayabilirsiniz. PDF formatındaki dosyalar Word dosyası olarak farklı kaydet seçeneğini de sunabilmektedir.

Belki de bilgisayarınızda çok fazla yer kapladığını düşündüğünüz PDF dosyalarınızın boyutlarını kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. PDF dosyalarını zip formatına dönüştürerek sıkıştırılmış klasör halinde bilgisayarınızda arşivleyebilirsiniz.

PDF dosyaları hakkında bilmeniz gereken her şey bunlarla sınırlı değil. Fakat çok sık kullanacağınız özelliklerden sadece bir kaçı. PDF formatlı dosyalar üzerinde yapacağınız çoğu değişiklikler dosyalarınızın orijinal hallerine zarar vermez ve kullanıma engel olmaz.

pdf-dosyasi-nedir

pdf-dosyasi-nedir

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

2 Yorum.[Yorum yazın]

  1. ben birkaç tane pdf düzenleme programı denemesinde bulundum fakat hiçbiri tam anlamıyla işe yaramadı diyebilirim

  2. Feridun Yılmaz

    Pdf dosyalarını düzenleyecek tavsiye edebileceğiniz türkçe bir program var mı acaba?

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>