AnasayfaEğlence › Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Evet arkadaşlar bildiğimiz üzere internet aleminde her gün yeni bir akımla karşı karşıya kalabiliyoruz. Özellikle Türkiye’de son on beş yılda internet alemi baya hızlı bir şekilde büyüdü. Tabi bu pastanın en büyüğünü her zaman en iyi reklam yapan ve masraftan kaçınmayıp güzel proje üreten firmalar yakaladı. Son zamanların hızla büyüyen akımı Pinterest adında bir çeşit pano diyebiliriz. Pano deyince aklınıza instagram gelmesin. “Peki o zaman Pinterest nedir, ne işe yarıyor bu olay” diye sordunuzu duyar gibiyim.

Pinterest bir çeşit pano demekle yanlış söyledik aslında. Pinterest bildiğiniz panodur. Hatta, bütün beğendiğiniz resimleri iğnele adlı butona tıklayarak yüklüyoruz. Tabi bununda mantığı sosyal platformlarda olduğu gibi paylaşıma dayanıyor. Mart 2010 kurulmuş bu sistem, 2013 yılının sonuna kadar 70 milyon kullanıcıya ulaştı.

Özellikle, %80 kullanıcısı bayan (Bu en çok sevdiğim tarafı). Aslında bunun %80 kullanıcısının bayan olmasının sebebi, sistemin mantığı. Örnek vermek gerekirse, evine perde almak isteyen kişiler geliyor arama butonuna “ev perdeleri” yazıyor ve bir sürü kişinin “ev perdem, ev perdeleri” gibi etiketlediği resimleri görebiliyor. Tabi böyle bir şey de %80 bayan kullanıcı doğal oluyor. Tabi erkeklerinde işine yaramayacak diye bir şey söz konusu diğil:)

Pinterest nedir?” sorusunun cevabını elimden geldiğince anlayabileceğiniz bir dilde özetleme çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. Sağlıcakla kalın..

 

Pinterest

Pinterest Nedir?

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>