Anasayfainternet › Seo Nasıl Yapılır?

Seo Nasıl Yapılır?

Seo Nedir” ‘den sonra anlatılacak en iyi konu “seo nasıl yapılır” olsa gerek. Bu konuyu da size elimden geldiği kadar anlaşılır biçimde anlatmaya çalışacağım. Her şeyden önce söylemek isterim ki, burada yazanlar çok genel bir anlatımdır. Ayrıntılar ve incelikleri öğrenmek istiyorsanız, sizler için yazının en altında paylaştığım linkleri incelerseniz sizin için iyi olur. Gelelim o zaman kuru fasulyenin faydalarına:)

Günün sorusu;

Seo Nasıl Yapılır

Evet arkadaşlar, maalesef belirtmek isterim ki bunun tam çözümlenmiş bir yolu yoktur. Zaten çözümlense daha arama motorları botları, öncelikli kriterlerini sürekli değişmekte. Yani şöyle diyebiliriz “seo yapmanın yolu değişkendir“. Emin olun arama motoru botlarıyla akıl yarıştırmak gibi bir şeydir seo olayı. Anlıyacağınız bu da pek kolay bir iş diğil. Zaten kolay olsaydı herkes yapardı, o zamanda bir değeri kalmazdı. Şimdi size hala kendi görüşümce işe yaramakta olan bir kaç yöntemden bahsecem. Hatta bu yöntemlerin mazilerinide anlatıcam. İşin en derinine inersek bir kaç yöntem yok sadece iki yöntem var. Bunlar;

1.’si doğallık site içi seo dediğimiz yöntem. Bu yöntem en basit herkesin bildiği anahtar kelime yöntemidir. Yani sitenize uyguladınız başlık, sayfanız’la ilgili açıklama ve belirlediğiniz anahtar kelimelerdir. Bunların ingilizce karşılığı title, keywords, description ‘dur. Bunları her sayfanızda uyumlu yaparsanız, seo konusunda size faydalı olucaktır. Arama motorları burda yazdınız kelimeleri baz alıp sizin web sitenizi ve web sitenizin sayfalarını ona göre değerlendirecektir. “Ne kadar işe yarar?” Sandığınız kadar çok diğil. Arama motorlarında yükselmek istiyorsanız ve sadece bunları yapıyorsanız size hit lazım. O hiti kendinizin oluşturabileceği bir potansiyeliniz varsa, sadece bu yöntemle arama motorlarında üst sıralara gelebilirsiniz. Tabi sitenizde yayınladığımız makalelerin tamamen özgün makaleler olması gerekmekte. Kopya içerik, her zaman web sitenizin değerini düşürür. Olur da başkasından makale alacak olursanız, mutlaka makale özgünlük testinden geçirin. Bu konuyu size daha detaylı olarak ilerde yayınlayacağım site içi seo makalesiyle anlatmaya çalışacağım. Linkini de buradan sizle ile paylaşacağım. Site içi Seo Makalemizi sizin için özenle hazırladık. Aşağıdaki linke Tıklayarak makalemizin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Site içi Seo Yöntemine gitmek için Tıklayın..

Gelelim asıl çeşidi bol olan ikinci yönteme;

2.’si Backlink dediğimiz yöntem. İşte dananın kuyruğu burda kopuyor. Bu yöntem öyle bir yöntem ki, o kadar çok çeşidi akıl oyunları var ki, işin açıkçası anlatmak için baya bi dil dökmek gerekiyor. Lakin üşenmiyeceğim, bunu da size anlatıcağım ama bir daha ki sefere:) Bir daha ki sefere görüşmek üzere..

Backlink yöntemi ‘ne gitmek için tıklayın..

seo nasıl yapılır

Seo Nasıl Yapılır

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. iç seo için en önemli kural mutlaka makalelerinizi özgünlük testinden geçririn..