AnasayfaTeknoloji › Silinebilir Kağıtlar İle İnsanlığın Doğaya Katkısı

Silinebilir Kağıtlar İle İnsanlığın Doğaya Katkısı

Son zamanlarda günümüz teknolojilerine bakıldığında dünya genelinde büyük bir ilerleme ve gelişme yaşandığını rahatlık ile görebiliriz buna bağlı olarak insanların daha kolay bir yaşam sürmeleri adına yeni tasarımlar ortaya atılmıştır. Aldığımız ürünlere neredeyse her yıl yeni özellikler yüklenerek tekrar pazara sunuluyor. Hemen hemen her gün yeni bir teknolojik aletin icadını duyuyoruz. İnsanların istek ve arzularına göre bulunmuş olduğu talepler doğrultusunda üreticiler de pazara sunmuş oldukları ürünleri ona göre şekil almaktadır.

Yeni telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar, farklı özelliklere sahip beyaz eşyalar aklımıza gelebilecek her türlü teknolojik ürün çeşitleri her geçen gün artmaktadır.

Son günlerde bahsi geçen bir diğer gelişme de silinebilir kağıtlardır.

silenebilir kağıt

Silinebilir Kağıtlar

Xerox’ un yakın zamanda geçmişte duyurusunu yapmış olduğu silinebilir kağıt buluşu, Amerika da kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören bu buluş sayesinde ileri zamanlarda kağıt üretimi gittikçe azalacak ve ormanlara verilen zarar gün geçtikçe azalacak.

Belli bir miktar dalga boylarında ışık alan parçaların renk değiştirdikleri ve belli bir süre geçtikten sonra gittikçe kaybolmaları sayesinde kağıt tüketimi azalacak insanlar bunu kullandıkça ormanları koruyarak yeşil alanların tahribatını önlemiş olacak. İleriki nesiller daha yaşanabilir hava sahaları bırakmış olacağız. İnsanoğlu şu an kendisini 16-24 arasında silen ve defalarca kullanılabilen kağıt buluşu ile tanışmış oldu.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>