AnasayfaMobil Uygulama › Son Zamanların Yeni Gözdesi “SPOTIFY”

Son Zamanların Yeni Gözdesi “SPOTIFY”

Günümüzde internet kullanıcılarının birçoğu müzik dinlerken bilgisayara depolama olayından vazgeçip online platformlardan tercih ettikleri uygulamaları kullanmaktadırlar ve buralarda oluşturdukları müzik listeleri ile bilgisayarlarındaki depolama alanlarını azaltmadan istedikleri zamanda bu listelere ulaşıp sevdikleri müzikleri dinleme özgürlüğüne rahat bir şekilde sahip olabiliyorlar. Son günlerde gündeme gelen isimlerden olan “ Spotify “ birçok internet kullanıcısı tarafından takip edilen bir uygulama olmuştur.

SPOtify nedir

 

Spotify Nedir?

Spotify 2008 yılından beri birçok ülke tarafından kullanılan online bir müzik platformudur. Türkiye’de de eylül ayından beri varlığını göstermekte. İlk önce kullanıcılarına 6 aylık sınırsız ve ücretsiz olarak bir deneme sürümü sunuyordu daha sonra ise kullanıcılarına iki buçuk saat müzik dinleme imkânı veriliyordu fakat son zamanlarda bu durumda sınırsızlaştırıldı. Kısacası Spotify kullanıcıları için birçok yeniliği rahatça bu platformda bizlere sunuyor.

Spotify’in Özellikleri

  • Spotify bizlere müzik dinleme hakkını yasal olarak veriyor
  • Müzik sahipleri ve kanalları ile anlaşmalar yapan Spotify, standart kullanıcıları aracılığı ile reklam ücretleri alarak Premium kullanıcıları ile ise ücret yoluyla gelir elde ediyor.
  • Spotify, birçok programın sahip olmadığı kadar geniş bir müzik listesine sahip
  • Hem web ara yüzü olarak, hem bilgisayar programı olarak hem de mobil uygulaması ile kullanıcılara sunuluyor.
  • Shazam-Spotify entegrasyonu ile Shazam’ da seçtiğiniz müzikleri Spotify aracılığı ile dinleyebiliyorsunuz.
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>